| Constantin_Maria_1997 a întrebat:

Hei! Am cinsprezece ani si voiam sa va intreb daca la 1, 73 am 59 de kg asta inseamna ca sunt grasa?
M am saturat sa i tot aud pe ai mei cum ca nu asa trebuie sa arate o fata de varsta mea si chestii...

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Parinti vor sa aiba copii perfecti ii tot auzi presupun :
Copilu meu vreau sa fie doctor, inginer, avocat, judecator etc...
Si ma bucur intr-un fel ca isi doresc ce este mai bun pentru copii lor dar totusi psihologic vorbind ei vor de fapt ca acesti copii sa realizeze in viata ceea ce ei nu au realizat si anume:
daca eu n-am putut sa fiu doctor copilu meu trebuie/poate(difera de la parinti la parinti) sa fie doctor
Totusi de la o varsta trebuie sa iti mai astupi urechile si sa fi mai realist cu viata in caz ca tu nu esti de meseria aia nu te complici si gata.
Am scris cam mult dar sper ca ti-ai dat seama cum gandesc majoritatea parintilor, oricum adevarat este ca in toate cazurile ei iti vor binele.
Dar revenind la problema ta nu esti grasa deloc, ar trebui sa arati bine asa.(desi ai putea sa mai pui 1-2 kg fara probleme ca s-ar observa).

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, esti grasa.

| Happyjump a răspuns:

Nu mi se pare ca esti grasa

| paezi a răspuns:

Eu am cu vreo 6 kg i minus de cate ar trebui sa am la varsta mea laughing si maicamea ma incurajeaza sa ma ingras ca cica nu o sa am forme laughing bullshit la ea si daca as fi de 100 de kg ar mai trebui cateva kg. Nu-i lua in seama pe parinti mai ales cand vine vorba de aspectul, visele si viitorul tau. La aspect te vor compara mereu cu celalalt sau iti vor spune ''Mai bine ai fi asa'' Si cand vine vorba de viitorul tau vor incerca sa scoata din tine ceea ce ei nu au putut sa devina, bine nu toti parintii, dar majoritatea. Mai bine nu le spui nimic si nu-i asculti cand vine vorba de chestiile astea big grin

| WiLdBK a răspuns:

Nu conteaza greutatea atata timp cat burta cat casa. Vrei o parere sincera? Poza ceva si o vei avea. Daca ti-e rusine sau ceva pune-te in locul meu:

Buna, Maria, daca am 1.85 si 65 kg sunt gras?

| DewNeew a răspuns:

La 1,73 ar trebui sa ai pentru varsta ta 53kg, eu am 14 ani si am 1, 70 si 48 kg si sunt numai bine, nu par prea slaba. De ce parinti te considera grasa?