| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie de ajutor. Am o compunere de facut la romana si imi spune sa aleg despre cine sa scriu : o viespe fara venin, furnici rosii sau un tantar care vrea sa isi mareasca trompa. Au fost alese insectele acestea pentru un anume motiv, ca aceste schimbari se intampla natural, nu prin " operatie " cum cere compunerea. Imi puteti spune va rog cand o viespe nu are venin si cand un tantar are trompa prea mica sau ceva de genul? Va multumesc.

2 răspunsuri:
| vali4789 a răspuns:

Da ce dracu parca ar fi biologie nu romana.Auzi viespe fara venin...

| iLoveMusic01 a răspuns (pentru vali4789):

E ciudata rau cartea asta de romana.