| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
:*
am nevoie de ajutorsad chiar nu stiu ce sa fac.
Una din cele mai bune prietene ale mele s-a cb acum 2 saptamani cu un tip din cartier care e cam.increzut si infumurat.
Prietena mea e obsedata dupa el
si toti ii spun ca el isi bate joc de ea.
a intrat pe id-ul ei si i-a injurat pe toti din lista.
i-a spus in fata ca s-a f*tut cu altele si faze de genul.
eu am patit la fel acum ceva timp si i-am spus sa aiba grija si ca mai bine s-ar desparti de el, inainte sa isi bata joc mai mult de ea, insa ea nici nu m-a bagat in seama.
Ieri a venit in cartier o buna prietena de-a noastra si i-a promis fetei ca iese cu ea. dar ne-a lasat pe amandoua balta si s-a dus cu el. De fapt nici nu s-au intalnit caci tipul a lasat-o sa astepte jumatate de ora in frig.
Eu i-am spus ca nu mai are ce discuta cu mine pana cand nu se desparte de el.
Practic i-am dat un fel de ordin.Stiu ca nu am procedat asa de ok, insa nu mai stiu ce sa fac so despart de el pentru ca se vede canu o iubeste si ea isi face sperante degeaba.
ajutor:*
fundita.

5 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Tu las-o in pace! Din greseli invatam! Eu cred ca ai facut destule.Ai avertizat-o, chiar i-ai dat un ordin.Si cel m-ai important i-ai vorbit despre propia ta experienta cu un asemenea specimen. Deci las-o cateva zile, pana isi da seama ca acel individ isi bate joc de ea.Si dupa o sa vina singura si o sa-ti ceara iertare. Nu te ingrijorahappy

Te pup:*!

| katy a răspuns:

Las-o pana va realiza singura asta ca tot la tine va veni sa iti ceara sfaturi pe urma.nu ai ce sa ii faci problema e ca tipul sa nu bage strambe dupa ce se desparte de ea si sa ii scoata vorbe prin oras.gura lumii nu poate fi inchisa.

| DoarOana a răspuns:

Buna Cosmiiina,
Imi place cum ai procedat si imi dau foarte bine seama ca vrei ca prietena ta sa aiba tot ce e mai bun. Eu zic sa o lasi balta si sa nu te rogi de prietena ta prea mult. Se vede de la o posta ca acum e aburita si nu vede ce face. Cand isi va da seama ce greseala a facut ca nu te-a ascultat si cand isi va dea si ea seama ca lui nu ii pasa de ea nici cat negrul sub unghie o sa vina si o sa iti ceara iertare.
Tu nu ai gresit cu nimic si ai incercat sa o ajuti.
Pa, pa

| αℓє a răspuns:

Ai procedat bine!
Daca chiar iti este prietena se va intoarce la tine!

| Krpsuu a răspuns:

Buna happy

Pai, ce pot sa-ti zic e doar atat: las-o sa vada singura.
Dupa cum ai explicat e de inteles ca ai facut totul ca sa isi dea si ea seama ca nu el e un mitocan.Ma gandesc, acum ca ai zi ca ea il iubete mult, sa nu faca intentionat asa pentru ca tu i-ai spus si ea crede ca tu ii placi prietenul si chestii.intelegi?

Daca tot zici ca i-ai spus, nu mai ai ce face mai mult.Fiind prietena ei, ai facut tot ce ai putut. Daca mai mult nu se mai poate asta e.O sa vada singura cand o sa o raneasca ca trebuia sa te asculte si isi v-a invata lectia.Pana atunci.sincer chiar nu m-ai ai ce face.

Sper ca te-am ajutat happy