| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie de cateva sfaturi :*. Eu si prietena mea cea mai buna locuim destul de aproape iar in fiecare dimineata mergem impreuna la liceu, desi suntem la licee diferite. Dupa ore ma chema zilnic sa mancam in oras sau sa merg cu ea in mall la cumparaturi. Uneori ma simt injosita pentru ca nu am zilnic bani la mine iar uneori nu vreau sa imi cheltuiesc banii pe mancare si alte prostii. I-am explicat si ei si mi-a spus ca daca vreau pot doar sa ma uit la ea cat timp mananca, evident ca m-am simtit penibil dar am luat o sub forma de gluma..Simt ca m-am saturat de „figurile" ei. Oare „problema" e la mine sau la ea?

Răspuns Câştigător
| Isolde a răspuns:

Nu mai este chiar asa buna prietena daca face chestiile astea. Depinde de educatia pe care a primit-o in familie, iar daca a fost mereu obisnuita sa i se faca pe plac atunci nu poti sa-i faci nimic. Cel mai bine ar fi doar sa o eviti si sa-ti gasesti prieteni adevarati. Daca ea pune accent pe hainute si mancarica in oras atunci e clar ca are doar de un "catelus" de companie nu de o prietena. Ai grija ce faci in continuare.

| princess004 a răspuns (pentru Isolde):

Am incercat de foarte multe ori sa ma indepartez de ea si mereu a intervenit mama ei, dorind cumva sa ne "impace"..MUltumesc mult de sfat, chiar simteam nevoia sa ma descarc. ✌

4 răspunsuri:
| RaMo_Ramona_1992 a răspuns:

Daca spui ca e prietena ta cea mai buna nu mi se pare firesc sa aiba ''figurile'' astea fata de tine. Daca tu nu ai bani ar trebui sa-ti ia si tie ceva daca tot vrea sa o insotesti in mall. Asta cred eu. Sper ca te-am ajutat happy

| princess004 a răspuns (pentru RaMo_Ramona_1992):

Nu ma intelege gresit dar eu nu astept cadouri din partea ei. M-as simti datoare fata de ea daca ar face asta, as vrea doar sa nu se mai amuze de persoanele care nu-si permit sa manance zilnic in oras si sa-si cumpere aproape zilnic haine. Dar ea nu vrea sa inteleaga lucrul asta, se pare. Mersi oricum de sfat si ca m-ai ascultat:*

| princess004 a răspuns (pentru RaMo_Ramona_1992):

Ei nu i se pare firesc ca atunci cand am bani nu vreau sa mergem la restaurante, fast-food uri etc si cred ca se simte mai bine facandu-ma sa ma simt injosita. infinelaughing mersi :***