| Raluca_6071 a întrebat:

Heibatting eyelashes
Am nevoie de niste sfaturi.
Sunt "prietena" cu o fata de la mine din clasa. Ne-am inteles foarte bine pana anul trecut cand am aflat ca face tot posibilul sa ma desparta de prietena care ma ajutat mereu foarte mult, o puteam numi chiar cea mai buna pana cand colega mea asa zisa prietena a bagat strambe intre noi.

Acum cateva zile s-a intamplat sa se afle ca eu i-am zis acestei colege cu care acum 2 luni m-am reimpacat dupa 1 an in care am stat certate ca unei prietene cele mai bune ii place de un baiat. Ea insa a aflat si s-a suparat foarte tare, aceasta colega insa m-a salvat si i-a spus ca nu a aflat de la mine ceea ce pe mine m-a uimit.

Azi am vazut cum inca ma vorbeste pe la spate pentru ca eram pe id unei prietene si ea pe al meu si aveam acelasi status : " Nu e Raluka e Raluca " si colega mea facea caa : " ce te copiaza raluca " si am inceput sa ma cert cu ea.
Vreau sa stiu ce e bine sa fac... dupa ce m-a salvat de la o cearta cu una din cele mai bine prietene si dupa ce am vazut ca de fapt a ramas aceas.

Dau fundita pentruc el mai bun sfat :*

1 răspuns:
| DoDo a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa ii spui ei ca daca te mai vb pe la spate nu vei mai vb cu ea si sa nu mai fie atat de ingamfata pentru ca nu suporti acest comportament iar cu cealalta ii spu doar ei ca-i cea mai buna colega! funda please