| Miiiiiru a întrebat:

Hei! am nevoie de un sfat. stiu ca pare banal dar cum ii pot da de inteles unui baiat, care imi e si prieten bun, ca il plac fara sa stric prietenia dintre noi? va rog:*

5 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Este foarte simplu,daca iti este cu adevarat un prieten bun te va intelege, iti va da un raspuns, iar prietenia dintre voi nu se va strica.Asa poti afla cat de ''prieten bun'' iti este.Sunt sigura ca te va intelege fara sa folosesti nu stiu ce ''magie''.Asa ca spune-i ca il placi, iar el iti va raspunde daca iti este prieten bun ca exemplu''da''sau ''da, dar doar ca prietenii''sau multe alte raspunsuri.

| effect a răspuns:

Pai poti vorbi deschis cu el si din moment ce ii explici frumos nu are de ce sa se supere
Poti chiar sa ai surprize dupa ce vorbesti cu el, sa observi ca si el te place, nimic nu e imposibil
Deci ia ti inima in dinti si vorbeste deschis cu el :-)
Prietenia voastra nu se va strica doar din asta :-)

| Ion a răspuns:

Pai daca iti place de el, si sunteti prieteni foarte buni ar trebui sa fie usoara relatia dintre voi. Tot ce s-ar schimba ar fi faptul ca sunteti prieten si prietena nu doar amici. Poi vorbeste cu el, si mai pune cate o intrebare de genul, ma tie ce fete iti plac, si dupa ce zice intreaba-l daca te incadrezi in categoria aia, si zii ca va intelegeti foarte bine, si iti place sa vb cu el, si ar trebui sa isi dea seama ca il placi. big grin Si daca nu isi da seama, zii verde in fata, ca il placi big grin.

| Miiiiiru explică:

Da dar problema este ca el imi vorbeste mereu de fetele care ii plac, poate fi asta un motiv sa incerce sa ma faca geloasa? sau are doar incredere in mine?

| Beautifuldreams a răspuns:

Daca face asta, adica tot iti zile de fetele de care ii plac probabil ca vrea sa te testeze. Cum reactionezi cand iti zice asta.si poti sa iti arati ca nu iti pasa. Iar pentru prima intrebare, cand sunteti pe mess, poti deschide o discutie cu el, intrebandu'l cum a fost la scoala, si spune'i ca te'ai gandit la el in aceea zi.Iar daca te intreaba daca il placi, nu ii rapunde.Incearca sa schimbi subiectu.Iar daca tot te mai intreaba inseamna ca ii pasa. Si ii poti spune atunci. Dar daca iti zice ca nu te place, sau ca te place ca o sora sau iti raspunde greu, ii poti spune in felul urmator: spune'mi daca nu ma placi, iar apoi sa uitam ca aceasta conversatie a avut loc, si sa fim ca inainte. Eu asa as fi facut:* Succes.