| ioanaandreea14 a întrebat:

Hei am o intrebare daca te juri pe tine si stii ca motivul pe care te-ai jurat nu este adevarat cu toate ca te-ai jurat ca este..se intampla ceva? Adica e pacat ..am uitat sa mentionez am 14 ani...

5 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Sunt doar niste vorbe, ce sa fie pacat?

| CristianPreda a răspuns:

Da,este pacat daca ai facut un juramant din cauza a ceva ce nu este adevarat, spunand ca e adevarat.

| Discord a răspuns:

Depinde...Daca ai jurat avand in vedere ca e adevarat atunci da.

| TheWingOne a răspuns:

Nu, nu este pacat. (Cu toate ca preferabil sa nu te mai juri pe tine insuti )

| ioanaandreea14 explică (pentru TheWingOne):

Stiu ca nu e bine ce am facut si de asta ma tot gandesc si nu imi pot lua gandul de la greseala mea...totusi am 14 ani si nu cred ca mi-am dat seama foarte bine ca de fapt e ceva cam grav ce am facut