| WhiteChocolate123 a întrebat:

Hei! Am o mare problema cu parul! Este extrem de rar, cu alte cuvinte 3 fire în cap. E oribil,când îmi fac coada împletită sau alte coduri arata îngrozitor pentru ca am firul foarte subțire, iar parul e foarte rar. Va rog, știți un tratament atât naturist cât și pe care îl pot cumpăra din magazin sau de pe net SI CARE CHIAR A DAT REZULTATE?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Problema care te deranjeaza atat de tare, din pacate nu are nicio rezolvare. Poti incerca insa sansele de reusita poti fi convinsa ca sunt ca si inexistente. Succes. Multa sanatate!

| Winddd a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin pentru creștere și acum e și mai des în părțile în care am folosit mai mult. Nu știu dacă o să-ți meargă, dar poți încerca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la creștere dar trebuie sa ai multa rabdare. Încearcă sa te speli mai rar pe par, cam de 3 ori pe săptămână, sa renunti la placa dacă o folosești sau la feon. Încearca și uleiul de cocos care la fel este foarte bun pentru întreținere mai ales și măștile cu gălbenuș de ou și miere. Dacă o sa cauți pe net vei găsi mai multe lucruri.

| Teo29 a răspuns:

Salut, in primul rand mergi la un dermatolog care il stii ca cel mai bun. E clar ca sunt si probleme din interior, cere-i sa ti recomande analize sa vezi ce vitamine iti lipsesc si ce tratament sa urmezi. Ca tratament naturist complementar, spala-te cu sapun moale de la hofigal iar dupa ce parul se usuca ( evita pe cat posibil uscarea cu feon-ul) aplica la radacina parului lotiune chelstop de la hofigal, puneti o boneta pe cap, si dupa vreo 3-6 luni apar rezultate extraordinare.

| GreenVoid a răspuns:

Nu ti mai fa "coduri" si gatawinkingFa ti bucle sau efectul acela de dupa codite impletite cum au negresele gen.O sa dea impresia de mai mult parwinking