| DoubleSwag a întrebat:

Hei. am primit amenda pe tramvai si vreau sa stiu ce se intampla daca nu o platesc. nu am semnat nimic, dar mi a cerut buletinul si a inceput sa scrie ceva pe o foaie

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu cred c-ai primit degeaba...ce ai facut?

| kasty a răspuns:

Se primeste amenda acasa prin posta.
Nu conteaza ca nu ai semnat, sunt martori cei de la control, iar dupa buletin au luat datele tale si adresa pentru amenda. Prin urmare daca nu o platesti vine acasa si poti doar sa o contesti in instanta pentru a scapa de amenda... altfel nu.

| DoubleSwag explică:

Uitasem sa imi fac biletul