| alexxandra_6637 a întrebat:

Hei am si eu o intrebare.Acum 2 zile m-am despartit de prietenul meu. El are 16 ani iar eu 14.Problema e ca ne-am despartit din cauza prietenilor lui care faceau misto de diferenta noastra de varsta. Pana acum doua zile spunea ca ma iubeste iar acum nu mai raspunde nici la telefon.As vrea sa ma impac cu el dar nu stiu cum. El s-a luat dupa prietenii lui si i-a intrat in cap ideea ca nu e bine sa fim impreuna. Cine imi spune s mie cum sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Alexandra. 2 ani nu e o diferenta mare. dar vad ca degeaba prietenul taw are 16 ani. pakat de anii aia. e iamtur si se lasa usor influentat de prietenii lui care par al conduce! nul suna si nu-i arata ca regreti despartirea! incearca sa fii cat se poate de ferikita prin preasma lui : sa razi sa zambesti, si sa incerci sa nu-i acorzi atentie! fa-l sa regrete ca v-ati despartit si arata-i ca desii ai varsta pe care o ai poti arata de 16 ani. Incearca sa adopti o personalitate sexy si usor increzuta(nu exsagerat). iar adica el va dorii sa discutati nu-i refuza dorinta. discuta cu el. si poate. ai noroc! pup

5 răspunsuri:
| Yryna14 a răspuns:

Si prietenul meu e mai mare cu 2 ani, la fel se intampla si la mine cu prietenii lui, dar, pentru ca ma iubeste` nu ii pasa de ce zic ei.Eu spun ca acel baiat nu te-a iubit daca s`a luat dupa prosti...Bafta:*bye`:X

| Graphee a răspuns:

Daca el ii asculta pe prietenii lui, inseamna ca nu tine la tine.
Tine mai mult la prietenii lui.
Cum vrei tu.
Daca tu vrei sa te impaci cu o asemenea persoana.

| Maariiaa a răspuns:

Pai sa te impaci cu el va fi greu, dupa cum ai spus tu ca si-a ascultat prietenii. Intalneste-te cu el intr-o zi, sau invita-l unde la film, mall.cine stie ce si vorbeste cu el despre asta. Ii spui ca tu inca il mai iubesti enorm si nu iti pasa diferenta de varsta dintre voi. Mai spune-i si ca prietenii sunt uneori prefacuti cu tine si fac asta numai ca sa iti faca rau. Poate nu iti sunt preiteni adevarati dar eu sunt si te iubesc. Nu mai pot iubi pe nimeni daca tu nu vrei sa ne impacam.

| pinky_9845 a răspuns:

Doi ani nu e o diferenta mare de varsta. Daca prietenii lui sunt mai presus de tine nu se merita, sau mai bine spus nu te merita.
Timpul va trece si poate iti vei gasi pe altcineva. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa il faci sa realizeze ca a gresit atunci cand a decis sa va despartiti... Dandu`si seama de asta, poate se va razgandi.
mult succesc!:*

| pasha17 a răspuns:

Alexandra dupa parerea mea nu cred ca asta e problema. Poate doar vroia sa profite de tine si nu ia mers.Asa fac baieti.cand nu le iese ceva scapa de acea persoana.