| dydya118 a întrebat:

Hei am si eu o intrebare. Deci sunt in clasa a 9-a la un liceu economic dar totusi mai nou ma gandeam sa devin un avocat sau judecator, nu stiu cum dar pur si simplu nu imi iese acest lucru din cap. Deci din cate am observat un ospatar, barman castiga cam 1000 lei.in judetul meu...(fara bacsis). Intrebarea mea este: ca sa fac facultatea de drept trebuie sa ma mut de la acest liceu?
Dau funda happy Scuze categoria puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| takeacupcake a răspuns:

Păi ca și domeniul juridic ai putea să încerci filologie pentru că de acolo poți ajunge la o facultate de drept (asta vreau și eu și sunt tot în clasa a 9-a), nu știu sigur dacă se poate la economic, depinde de profil happy sper că te-am ajutat.