| andradamatei075 a întrebat:

Hei,am și eu o întrebare sau mai multe de fapt, vă rog din tot sufletul să nu râdeți de mine.
Deci am 17 ani și două probleme de sănătate destul de mari..am astm-cardiac și scolioza
Mă confrunt cu problemele de greutate de multă vreme,când eram mică eram foarte slăbuță iar părinții mei mi au comparat tot felul de vitamine, după aceea a urmat procesul acela de,, mănâncă tot din farfurie dacă nu ești pedepsită,,.
În urmă cu aproape 7 ani mama mea a decedat iar eu am suferit și încă sufăr foarte mult, atunci slăbisem brusc din cauză ca nu am putut mânca ceva vreme dar apoi am luat foarte mult în greutate până în 2020 când tatăl meu a avut un accident de mașină și de atunci organismul meu parcă a înnebunit, mă îngraș foarte mult după slăbesc brusc dar în ultima vreme am luat foarte multe kilograme în plus, nu știu să zic câte pentru ca nu am un cântar dar ce i cert este faptul ca am 1.75 și talia de aproape 98 de cm.iar aceste kilograme în plus le am dobândit după ce am avut primul act sexual și timp de ceva vreme am crezut ca sunt însărcinată și nici măcar testele de sarcină care ies negative și prezența menstruatiei nu m au putut convinge ..in plus de asta am un program groaznic.
Sunt in clasa a11a din cauza renovărilor fac ore după amiaza ..eu ma trezesc de dimineață și uneori nu mănânc deloc, la școală rareori câte un sandviș iar apoi când ajung acasă mănânc destul de mult din cauza lipsei meselor pe toată ziua..nu știu ce să fac,sala nu pot face, medicul mi-a interzis să fac sală din cauza scoliozei și tot ce pot face este să mă plimb pur și simplu, nici să alerg nu am voie. posibilitatea să am un nutriționist nu am ..singura soluție pentru mine este aceea de a limita pe jumătate sau chiar mai mult masa de seară care adesea este singura.Mi aș dori să nu râdeți de mine
Credeți ca dacă voi înjumătății masa de seară și voi renunța și la sucurile pe care le beau cam odată pe săptămână o să reușesc să scap de kilogramele în plus? Imi doresc din toată inima mea măcar să scap de 2-3 kilograme pentru ca îmi urăsc înfățișarea, au fost multe momente când am vrut să îmi iau și viața din cauza faptului ca unii oameni mă fac balena, obeză ..Va rog nu râdeți de mine și ajutați mă cu un sfat.