| Loly a întrebat:

Hei.Am un baiat suuuper dragut in scoala mai mare cu un an in clasa a 10 a. Imi place foarte mult de el dar nu stiu cum sa ma bag in seama cu el.Nu am cum sa fac rost de id`ul lui. Faza e ca la scoala nu ma baga in seama, abia daca se uita la mine dar pe hi5 imi vizualizeaza profilul in fiecare saptamana. Vreau un sfat ceva dar sa nu ma puneti sa ii las vreun comm pe hi5 pentru ca sunt FOARTE timida si nu as putea.as vrea sa ma bag in seama cumva cu el fara ca el sa se prinda ca il plac, ceva intamplator.Pls,,cel mai bun raspuns primeste fundita. App voi credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Nu poti lasa cu comentariu pe hi5, dar vrei sa-l abordezi direct fara sa-si dea seama ca-l placi? Adica cum? Sincer, mi se pare ambiguu textul tau, dar asta nu inseamna ca nu-ti pot da un sfat distinct in comparatie cu ceea ce doresti tu.
Timiditatea izvoraste din lipsa de confienta in propriile forte. Fii increzatoare in tine, du-te si spune-i acelui baiat exact ceea ce simti, dar nu pe messenger sau pe hi5, ci direct in fata. Crede-ma ca o sa aprecieze. Nu pierde timpul intorcand cugetarile pe toate partile, e posibil sa ti-l sufle alta fata. Succes!

3 răspunsuri:
| dragoslm a răspuns:

Nu, pe hi5 nu! Treci pe langa el pe la scoala cu cartile in mana si prefa-te ca nu il vezi, de ex uita-te in jos, sau pe telefon e mai bine, si intra in el cu intentie, zici scuze si daca se va apleca langa tine cand strangi cartile inseamna ca poate te iubeste sau ii place de tine! zici mersi asa frumos si veti fi impreuna daca te iubeste, iti garantez! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fac sa vb cu un baiat de la mine din liceu (e mai mare ca mine cu un an). Se uita dupa mine de fiecare data cand ma vede. Si daca vb cu vreun coleg de-al lui se holbeaza la mine(cu gura deschisa uneorilaughing)(fac pregatire cu un coleg de-al lui de clasa si ma inteleg bine si cu un alt coleg de-al lui iar el se intelege bine cu amandoi). Nu stiu cum sa fac sa il abordez am incercat o data sa il salut intr-o dimineata si el mai era cu un coleg. Dupa ce l-am salutat o prietena era aproape de ei si a auzit ca prietenul lui facea misto e el cu replici de genu"ce dimineata frumoasa" sau "ce primire frumoasa". Dar sincer nu stiu ce sa fac, de curand dupa ce plecam de la pregatire colegul lui a adus vorba despre el si a inceput sa imi povesteasca ce face in ora de info.
Ce as putea face?

| theandreea a răspuns:

De ce sa il aburesti cu comentarii pe hi5? laughing Spune-i direct ce simti.Pentru ca neputinta incepe cu cele doua cuvinte:. "nu pot". Si poate si el e timid, si de-aia nu spune nimic. Daca va veti astepta unul pe altul in continuare, se va ajunge pe taramul nicaierilaughing