| lila40 a întrebat:

Heisad. Am vorbit azi cu sora mea si i am zis ca am o spranceana mai sus si una mai jos...ciudat! Adica ma rog m am pensat dar nu a observat, si m am pensat aiurea.Si i am zis sa imi faca si mie o programare la salon sa ma pensez si mi a zis "ce ma te pensezi de la varsta asta?"[in martie fac 15 anistraight face]. Si am ramas surprinsa, tin sa va spun ca sunt singura dar singura din clasa care nu se penseaza! Speram ca ea ma va intelege pentru ca ii spun totul dar se pare ca nusad O sa incerc sa vorbesc cu mama desi nu rced ca o sa fie de acordstraight faceSi serios, mama mi a zis ca s a pensat in clasa a 8 a, eu sunt a 10a de ce nu m ar lasa?! dar mama e mai dificila, nu stiu sa va explic! o sa incerc sa o rog sa ma penseze chiar ea, dar sunt sigura ca nu ma va lasa, si nu stiu ce sa facstraight facemai incepe si luni scoala.cateva sfaturi va rog?

2 răspunsuri:
| rororawr a răspuns:

Pai trebuie sa ai ceva bani in pusculita iar dca nu ai cere de la parinti zici si tu ca te duci la un suc in oras.In loc sa te duci in oras te duci la un salon(nu trebuie unul de fite crede-ma ca si in unul mai mic se gasesc maini talentate)si te poti pensa...ai 15 ani doar te poti descurca si singura.Si eu am tot 15 ani doar ca mama mea cand o intreb cum sa ma tund sau pensez imi zice ca ma pot tunde si chiala si pensa cum vreau ca doar sunt mare si trebuie sa ma descurc...sice ca daca nu ma pot descurca cu lucrurile astea marunte atunci ce voi face cand voi fi pe cont propriu.In fine sper ca te-am ajutatbig grin

| Carmenssitty a răspuns:

Intreab-o! Cand ea era de varsta ta putea,iar tu acum, mai ales in aceste vremuri, nu ai voie?