| Andreea150203 a întrebat:

Hei,as avea nevoie de niste sfaturi...
Cum il fac pe baiatul pe care-l plac sa nu ma mai ignore?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Buna.
Pai incearca sa stai mai mult in preajma lui ca sa vorbeasca cu tine,fa tu primele miscari si adreseaza-i niste vorbe bune,fii prietenoasa,vesela cu el intreaba-l "ce mai face?" gaseste cu el un subiect comun de discutie, fii politicoasa, mai spune cate ceva amuzant si vezi ce reiese din discutiile tale daca te place sau nu poate el te ignora fiindca se emtioneaza in prezenta ta sau pentru ca nu ar avea chef sau timp sa vorbeasca incearca sa aflii nu ar trebui sa fie asa de greu.
Incearca sa fii tu insuti si sa vada ce calitati minunate ai si ce persoana buna esti, mai povesteste-i despre tine si astea.
Nu te gandi ce ar fi daca m-as face de ras in fata lui si daca mi-ar rade in fata, asta nu o sa te ajute deloc.
Sper ca te-am ajutat.
Toate cele bune.

| Andreea150203 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Am incercat sa fiu eu si a spus ca sunt copilaroasa.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Andreea150203):

Nu ai ce face atunci. INseamna ca nu te place, soarta. Cauta unu care te suporta asa cum esti.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Andreea150203):

De ce ar spune una ca asta? el e cumva mai mare decat tine daca da asta ar explica probabil de ce spune asta despre tine.

10 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ofera`i trupul tau.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi pentru funda.
Ma bucur ca te-am ajutat si imi pare rau daca n-a fost sa fie intre tine si el, asta e acum, se mai intampla.
Oricum toate cele bune.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Pai ai putea vorbi cu el. Insa nu uita, sa nu fii rautaciosa sau violenta in preajma lui si sa nu-l deranjezi prea mult.Cu el trebuie sa fii prietenoasa si nu te va ignora, sunt sigura.

| piTiCcu a răspuns:

Dragoste cu de sila nu merge, ține minte.

| Axys a răspuns (pentru piTiCcu):

Corect!

| Axys a răspuns (pentru piTiCcu):

Incearca sa te obisnuiesti cu ideea ca nu poti forta pe cineva sa te placa. trebuie sa te bucuri de libertate ca atunci cand vei avea prieten nu vei avea aceeasi libertate dapai cand te vei marita zic si eu.

| Anonimus2907 a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Poți încerca sa faci ceva sa intri in atenția lui dar dacă nu merge nu știu ce altceva ai putea face. Trebuie sa accepți ca nu te place si sa treci mai departe. Nu il poți obliga sa te iubească.