| anonim_4396 a întrebat:

Hei as vrea sa va cer parerea. Am 14 ani si am fost impreuna cu un baiat3 ani. Ne-am iubit foarte tare dar in ultimul timp a inceput sa o placa pe prietena mea (cam de 3 saptamani)Asa a zis si prietenul lui cel mai bun. A spus ca ma iubeste si nu poate trai fara mine iar a doua zi a venit si a zis ca se desparte de mine. Asa fara nici o explicatie dupa care a zis ca o sa plang dupa el si de astea si a inceput sa ii zica prietenei mele ca o iubeste. Ea nu vrea sa fie cu el. Nu il place iar el dupa 3 zile a renuntat sa o convinga sa fie cu el. Se comporta urat cu mine si ma injura cand era cu prietenii lui dar acum e mult mai ok. Ne vorbim mult iar astazi am auzit numele meu rostit intr-o conversatie cu prietenul lui. Nu stiu ce sa fac.voi ce credeti? Ma mai place? Se va intoarce la mine? Sau o asteapta pe prietena mea

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Aveti 14 ani... Chiar credeti ca o sa ramaneti mereu impreuna si o sa se ajunga la ceva serios?
Imposibil.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Bn doar eu vreau doar sa stiu daca mai simte ceva pentru mine. Ieri a zis ca vrea sa ne impacam dar se uita intruna la prietena mea

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa simta? La 14 ani, mai mult de o simpla atractie nu o sa simta.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Chiar si atat. Cum imi pot da seama daca ma place sau daca o place pe prietena mea?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Simplu, vezi in prezenta cui sta mai mult si in prezenta cui zambeste si e mai binedispus.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Anul trecut a fost cu aceeasi fata 2 luni ca sa ma faca geloasa. Se comporta f frumos cu ea si cu mine distant. Ba bine ba rau. Dupa a venit si a zis ca ma iubeste. Nu stiu el se comporta frumos cu toate fetele doar cu mine e mai rece. A vrut sa ne impacam si l-am refuzat poate de aia. Nu stiu ce sa zic

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

E f complicat

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa nu iti mai bati capul cu el ca nu vei rezolva nimic, ce a fost a fost, daca nu mai merge ce rost are sa mai continui?

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Ok o sa incerc dar suntem in aceeasi clasa si in acelasi grup de prieteni. Ne vorbim zilnic si o sa fie greu.