| anutsa1 a întrebat:

Hei buna.Am o problema cu unghiile. Mi se exfoliaza si mi se rup foarte repede. Ce sa folosesc ca sa nu mi se mai rupa atat de repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Poţi încerca nişte tratamente făcute de tine acasă sau îţi poţi cumpăra ceva care să te ajute din magazine sau din farmacii. Poţi face acasă tu tratamentul cu lămâie sau cel cu ulei de măsline pe care le-am încercat şi eu.Îţi ţii unghii în zeamă de lămâie cca 10-15 minute pe zi sau le ţii în ulei de măsline călduţ. După o perioadă de timp în care faci asta se văd rezultatele. Mai poţi căuta în magazine produse speciale pentru asta. Eu acum folosesc gel de calciu pe care îl aplic în fiecare zi. Poţi să citeşti mai multe şi aici : http://www.kudika.ro/comentarii/articol/9397/Unghii-exfoliate.html.Baftă!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! ai cateva variante care sunt incercate de mine toate poti incerca ulei de masline putin incalzit si tii unghiutzele in bolul in care ai incalzit uleiul sau o alta varianta care ai avea-o ar fi sa te dai pe unghii cu o felie de lamaie asta in fiecare seara in timp ce te uiti la tv te poti juca cu acea feliutza sau du-te in farmacii si cauta regetis tii tratament 3 saptamana fara sa te dai cu lac sau oja bafta! sper ca te-am putut ajuta

| IulySweet a răspuns:

Buna, ana. Poti gasi tratamente pentru unghii in cataloage de la AVON sau Oriflame. Insa ai putea merge la magazin naturist daca ai prefera ceva natural. Mult noroc.

| niko a răspuns:

Asa erau si unghiile mele dar am auzit de la cineva ca daca incalzesti niste ulei si iti tii unghiile in uleiu ala incalzit tii le intareste. prima data mi s.a parut o prostie dar am spus sa incerc si dupa 2 saptamani se vedeau rezultatehee hee
incearca macar :*

| viioana a răspuns:

Buna. si eu aveam aceeasi problema. Am incercat cu diferite tratamente, dar nu a mers. Acum folosesc de la avon un tratament (lac de unghii) special pentru problema asta si chiar functioneaza. Merita incercat.

| raluca48 a răspuns:

Daca ti se rup foarte repede inseamna ca ai lipsa de calciu.dar pana iti rezolvi problema cu calciu ar trebui sa te dai cu lac.