| Hauhauhau a întrebat:

Hei.Cand vreau sa instalez imprimanta.bag cd-ul si imi cere sa dau winzip, apoi nu mai merge.Cum se instaleaza?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal n-ar trebui sa-ti ceara asa ceva. CD cu driverele, de obicei, sunt in arhiva autoexpandabila si Windowsul stie sa lucreze cu asa ceva. Daca sunt arhivate in format neexpandabil, downloadeaza de pe net Winrar si instaleaza-l. Acest program recunoaste Winzip si mai multe formate. Apoi incearca iar sa o instalezi prin dezarhivare intr-un folder temporar si sa apesi pe setup sau install. Daca este in arhiva autoexpandabila si nu merge vezi sa nu ai un virus pe computer sau CD-ul sa nu fie cumva zgaraiat. Daca nu te descurci spune-mi si am sa incerc sa te ajut. Daca vrei poti sa-mi dai un numar de telefon pe privat sau o adresa de messenger (ID).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere! Daca te-am ajutat puteai sa-mi multumesti ori cu funda ori cu una din caracteristicile de folositor sau inteligent