| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Hei.Cat castiga un agent la politie? Penrru ca vreau sa dau la scoala de agenti din Cluj.Si as vrea sa stiu aprox. salarul.Se merita? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde unde intri si cat muncesti. Stiu pe cineva care a facut scoala mai mult asa pe hartie (nu stiu cum a reusit) apoi s-a angajat la el in oras si castiga cateodata si 5000 lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta este total eronata! Nu merita sa faci nimic in viata, daca nu-ti place.
Nu-ti alegi o meserie dupa salariu, ci dupa profesia care ti-ar place sa o practici in viata ta, zi de zi, pentru urmatorii 50 de ani.
Salariile de baza sunt mici, dar cu ambitie si experinta, in ani, poate creste, nu doar intr-un domeniu, in toate.
Eu m-as gandii de 2 ori inainte sa ma duc la scoala de agenti, unde 90% sunt barbati.

| bbnnmm a răspuns:

La început iei 3.000 de lei, știu sigur.

| Stincker3043 a răspuns:

2500 lei aproximativ la inceput pe o perioada de cativa ani