| Diana1656 a întrebat:

Hei.Ce mancare(sanatoasa) imi pot lua la scoala? Avand in vedere ca in fiecare dimineata o sa ma trezesc la ora 6 si o sa ajung acasa la 16(fac naveta).

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Îţi recomand să mănânci dimineaţa înainte să pleci la şcoală. Poţi să iei următoarea masă la şcoală ( fă-ţi o salată pe care o poţi transporta într-o caserolă, sau sandwich cu legume şi carne de pui - pâine de secară etc. )

| Flaviu2112 a răspuns:

Păi având în vedere faptul ca mergi la școala nu trebuie să te înfometezi cu o dieta, ci din contră! Trebuie sa mănânci destul de bine pentru a menține un echilibru atât fizic cât și psihic, (dar asta nu înseamna ca trebuie sa te îndopi cu mâncare big grinwinking ). Așa ca eu îți recomand doua sandwich-uri și eventual un măr sau o banană!