| SupCow a întrebat:

Hei ceau exista vreun film dupa cartea vampirii din morganville casa de sticla mersi anticipat.
Cei care ati citit balul fetelor moarte as dori sa imi faceti un scurt rezumat dar nu cu ceea ce scrie pe spatele cartiilaughing) cei care ati citit-o sa imi spuneti partile palpitante din aceasta care mersi dau >fundbig grin

Răspuns Câştigător
| aureliaMJ a răspuns:

Inca ceva titlul "balul fetelor moarte" nu prea are legatura cu cartea. Clarire ajunge acolo cu Eve pentru al cauta pe bunicul lui Michael (Sam) pentru ai ajuta in problema cu Shane. Au intrat la petrecere deoarece un baiat pe nume Ian(parca?) dragut care o invita la petrecere acolo afla ca de fapt el nu este atat de dragut pe cat pare deoarece cu inca cativa prieteni de ai lui incearca sa o violeze pe Claire. Ideea baietilor de a viola a fost ideea Monicai.
Totusi citeste'o pentru ca o sa ti se para foarte interesanta:d

11 răspunsuri:
| Danyellaaa a răspuns:

Dc nu citesti cartea, e foarte mistohappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe internet vei gasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista film, sunt 9 carti aparute in SUA+Europa, vol 2 e interesant, nu-ti pot spune partile interesante dar cartea e buna, palpitanta, totul se termina cu bine, resul afli daca ti-o cumperihappy

| george10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care's cele 9 carti ma desteptule?
scriemi si mie cele 9 title te rog. sau
de la 6 in sus

| pauliciii a răspuns (pentru george10):

In Romania sunt aparute 7 carti happy iar in america 12...pentru a te lumina cartile sunt:vol1.Casa de sticla, vol2 Balul fetelor moarte, vol3.Aleea intunericului, vol4.Banchetul nebunilor, vol5.Domnia haosului, vol6.Carpe Corpus, vol7.Stingerea happy

| george10 a răspuns (pentru pauliciii):

Si alealalte 2 pana la 9. daca nu stii pana la 12? eu le am pana la carpe corpus.

| ElyzzaJW a răspuns (pentru george10):

In America clar ca sunt aparute mai multe ...genius...in Romainia e evident ca o sa apara mai tarziu. uitate si tu pe un site ca sa te lamuresti happy

| Diana_Dienutz_1982 a răspuns:

Buna,sunt Diana. Da,exista un film dupa carti si am citit Balul Fetelor moarte, e super si exista multe momente palpitante. Michael o sa sa transforme in vampie, tatal lui Shane o sa cauzeze multe probleme, iar Shane o sa fie bagat in inchisoare preventiv. Cat despre Claire...ii va salva pe toti si va incepe o relatie cu Shane, iar Eve cu Michael. In vol 2 apar multe personaje noi si momente paltitante. I ti recomand cartile in editii de buzunar. Scz dc ai greseli de scriere, m-am grabit! laughing)

| aureliaMJ a răspuns:

Momentan nu exista dar din cate stiu s-ar putea sa se faca:d
In 2 Shane si Claire devin tot mai apropiata. Michael afla ca Oliver este cel care la muscat in casa lui, iar Amelie il transforma in vampir pentru al ajuta pe prietenul sau Shane care a fost inchis intr-o cusca deoarece tatal lui Frenk il omoara pe Brandon. Pana la urma se termina bine > Spor la citit:d!

| laviniaj a răspuns:

Se precipita lucrurile, brandon moare, shane e acuzat de moartea lui de catre elita vampirilor din morganville si ceilalti rezidenti ai casei din sticla incearca tot ce le sta in puteri sa-l salveze si dau din necaz in necaz, michael devine si el vampir. oricum foarte interesanta. ma intreb de ce nu se face vreun serial pe seama cartilor.