| anonim_4396 a întrebat:

Hei cum ajungi expert TPU? am observat ca unele persoane au 190 medali si sunt experti si o persoana care are peste 900 medali si nu are?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt Experti si cu 40-60 de "medalii". Ele n-au nici o relevanta, daca nu sunt sustinute si de alte lucruri, cum ar fi: activitatea constanta si de calitate; majoritatea raspunsurilor foarte bune; cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator.
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite, medalii), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Singure conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%. Cam atat. Administratorii sunt cei, care au ultimul cuvant, care hotarasc, cine merita sa fie Expert si cine nu. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine. Succes!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O activitate constantă de calitate pe site, minim 500 de răspunsuri votate inteligent și folositor, respectarea politicii site-ului, etc. și atunci adminii vor decide ce și cum!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

@ccrriissuux2, multumesc pentru apreciere! Numai bine!

| DakotaRoyse a răspuns:

E vorba de calitatea răspunsurilor oferite.

| Liviu a răspuns:

Pe Pilelaughing xD Nimic nu se castiga laughingpe merit lol xDbig grin
[glm]

| Shuellen a răspuns:

Expertii TPU ajung fiindca dau raspunsuri castigatoare cat mai diversificate in toate categoriile si nu sunt cei care zic mereu "fundita fundita". Ca sa ajungi Expert TPU trebuie sa ai raspunsuri folositoare si inteligente cat mai multe.In plus trebuie sa fii in top 100 ca sa poti fi expert, astfel trebuie sa ai multe puncte.

| NevastuicAaA a răspuns:

Pai...trebuie sa strangi cat mai multe fundite! Si sa te voteze ceilalti oameni la alegere laughing. Daca vrei sa fii expert asteapta pana anul viitor in decembrie.Deabea s-au terminat alegerile.Succes la strans fundite big grin

| Shinen a răspuns:

Buna!
Ca sa ajungi expert TPU, trebuie sa ai, in primul rand, multe voturi inteligente, amuzante si folositoare. Cat mai putine stupide. Si, in general peste 100 fundite.
Pa, pa.

| glamour a răspuns:

Conteaza si ortografia, greselile pe care le face sau nu.

| ccrriissuux2 a răspuns:

Eu nu vreau sa ajung expert TPU
!

dar nu am inteles cine ajunge

pentru ca dupa cum am zis uni aveau 100 si altiii900 si nu pricepeam

vroiam doar sa ma lamuresc

pentru ganduri negre