| Mihaela89777 a întrebat:

Hei. Cum sa ii arat unui baiat ca il plac? Cred ca el ma place, deoarece se uita mereu la mine, ma atinge, imi da cadouri super dragute si imi spun unii colegi ca ma place (suntem in aceeasi clasa). De cateva zile se baga in seama cu fata pe care eu nu suport, de care zicea ca e curva si proasta... Face asta sa ma faca geloasa? Cum sa ii arat subtil ca il plac? Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| ThePrettyReckless a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, gaseste interese comune si vorbiti despre ele.Profita de ocaziile pe care ti le da pentru a-i face complimente. Un alt mod de a-l face sa se simta implicat in viata ta personala ar fi sa ii ceri parerea in legatura cu viata ta. Poti spre exemplu sa ii ceri un sfat pentru a te impaca cu prietena ta cea mai buna.
Pe de alta parte, statutul de "amicitie" sau "prietenie" iti poate da un avantaj in plus. Te poti folosi de acest pretext, pentru a-l atinge prieteneste in timpul discutiilor. Poti sa il strangi de mana, sa il atingi pe umeri, sa il prinzi de mana sau chiar sa iti pui capul pe umarul lui. Aceste semne de apropiere fizica dintre voi, este imposbil sa nu ii dea de gandit.
Incearca sa abordezi privirea fixa si in discutiile cu el, alternand-o insa cu coborarea privirii, la intervale de cate 10-15 secunde. Cu cat mai languros iti lasi in jos privirea, cu atat mai clar va fi ca esti vrajita de el. Pentru a fi si mai clara, incearca sa ii zambesti cat mai des cu putinta si sa razi intotdeauna la glumele lui.

Sper ca te-am ajutat! Succes! Bye! happy

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Incepe o discutie!
" Mi-au placut mult cadourile tale si te-ai purtat frumos cu mine. Si mie imi place de tine, sa stii! "

| Mihaela89777 explică:

@pufulescu, nu vreau sa fiu asa directa... Vreau sa fiu mai subtila.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Faza e sa nu-i zici ca-l placi, sa-i dai de inteles asta.Pai nu stiu vorbeste mai des cu el, poate vrea sa iesiti intr-o zi si in parc, pe undeva