| Phantasmagoria a întrebat:

Hei.big grin Fundaaa: Am cumparat ulei de ricin.Este o sticluta de 40 de grame, dar scrie pe ea ca e pentru un intern, adica se iau 2 lingurite pe zi., si scrie ca e pentru constipatie.laughing Eu vreau sa mi-l pun in cap, pentru caderea parului. Cum sa il folosesc? Il pot pune asa direct, fara oua si altele?

2 răspunsuri:
| airam a răspuns:

Da.poti sa il pui direct lla fel ca si uleiul de maslinehappy si da,,,, scrie ca e pentru constipatie, dar euil folosesc pentru genelaughingca e foarte bun si pentru gene

| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Eu il folosesc cu ou.Amestec un ou sau doua cu 2 liguri ulei de ricin le amestec si le pun pe cap masand bine la radacina parului apoi cu un pieptene dai usor in jos spre varfuri. stai cu el pe cap cam 30 min acoperit cu un prosop umezit in apa calda ca sa nu se intareasca oul. Dupa care te limpezesti bine ca sa nu faci matreata. EU fac masca asta cam o data pe saptamana ca sa nu mai imi cada parul si la mine a avut efect cam dupa o luna (adica dupa 4 utilizari). Sper ca ti-am fost de ajutor, iar pentru constipatie mananca mai multe fructe ca ajuta mai bine sau rosii care sunt cele mai bune la acest capitol.