| - Ǻdddααα ♀ - a întrebat:

Hei :d trec clasa a 10a si mi.as dori sa ma mut in alt liceu. Care stiti la ce dau diferenta daca sunt la stiinte ale naturii si vreau sa ma mut la filologie? big grin

2 răspunsuri:
| RGK a răspuns:

Depinde mult de ceea ce ai studiat tu in clasa a9a si ceea ce au studiat viitori tai colegi.
Dar ca sa fii mai sigura, mai bine mergi la secretariat la liceul la care vrei sa te transferi ca sa afli exact media ultimului din clasa in care vrei sa intri si eventualele diferente. (ar fi bine sa mergi din timp, pentru ca s-ar putea sa nu fii singura care vrea sa se transfere in clasa aia)

Dar daca vrei sa te muti in cadrul aceluiasi liceu e mult mai simplu. Faci un drum pana la secretariat, explici problema, te vor trece pe o foaie de transfer si probabil vrei da diferente sau nu (depinde de directiune)

| DemonicBlood a răspuns:

Dupa cum a spus RGK, vorbeste la secretariat sau cauta siteul liceului cu profilul dorit. Have fun \m/ e vara, incearca sa uiti de liceu si distreaza-te! big grin