| roox a întrebat:

>Hei!big grin<
Vreau să mă fac poliţistă sau psiholoagă big grin
Ştiţi la ce profil (la liceu) aş putea merge?big grin

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pentru psihologie nu conteaza profilul liceului, poti face orice profil consideri ca ti se potriveste, iar dupa faci facultatea de psihologie si te specializezi pe un anumit tip de terapie (daca terapeut vrei sa devii).

| daii a răspuns:

Pai politista la un liceu sportiv, militar, iar psiholoaga, profilul uman->stiinte socialehappy

by daiiwinking

| spyceygirl a răspuns:

Ce-ar fi daca le-ai face pe aman2winking, urmezi academia de politie si faci in paralel si psihologia, ti ajuta foarte bine impreuna, si te ajuta sa avansezi in grad.nu e greu trebuie doar sa ai ambitie...
un profil uman ti-ar trenui, cum ar fi filologie sau stiinte sociale...
trebuie sa iti placa istorie(pntru ca dai al examen), trebuie sa le ai cu gramatica si de asemenea proba sportiva care este eliminatorie trebuie sa o treci.trebuie sa te incadrezi in niste standarde. teferitoare la inaltime(aceasta vaziaza de la an al an, intr-un an a fost sa ai peste 1, 7, acum mi se pare ca este peste 1, 65.(asta la femei bine inteles))
bafta pe mai departe... a si daca itiplac limbile straine e un plus pentru tine, ar fi bine sa inveti engleza la perfectie(pentru ca xcum dai examen pentru academie) dar este un beneficiu pentru tine.winking
referitor la psihologie trebuie sa fii calma, rationala sa iti placa sa inveti, sa ajuti oamenii sa inteleaga sa fie mai linistiti, sa lase nervozitatea la o parte.
deja deviez de la subiect, tu doar ai intrebat de profil.
bafta!

| Bia:X a răspuns:

Filologie, stiinte sociale... atea sunt recomandatehappy succeshappy

| Johnny_3038 a răspuns:

Ar face bine la liceu profil real pentru ca politist si psiholog trebu gindit logic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Profilul uman este indicat dacă vrei să urmezi o carieră în una din domeniile specificate de tine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ionut ala bay frate eu cred ca tu esti retard rau logica se bazeaza pe profil uman nu real eu sunt la liceu la profil uman si tot la academia de politie vreau sa dau cand termin liceul iar profilul meu se bazeaza numai pe romana, istorie si limbi straine adica ceea ce trebuie pentru a intra la academia de politie

Răspuns utilizator avertizat