| Buhuuu a întrebat:

Hei!
Daca am dat cumparare unui produs de pe okazii, avand in vedere ca nu am scris datele personale( nu mi. a aparut casuta in care sa le scriu) si am primit la mesaje un mesaj cu feliciari licitatia s. a incheiat cu succes, inseamna ca am cumparat produsul? Daca da, pot sa il trimit inapoi la expeditor fara sa platesc pretul produsului? Am inteles ca daca nu ridici produsul de la posta in maxim o luna nu il mai primesti.Este adevarat? Daca da, trebuie sa il platesc? Scuzati.ma pentru exprimare, sunt grabita pentru ca nu am cu ce sa il platesc pentru ca am cumparat alt produs.laughing

2 răspunsuri:
| grimcris a răspuns:

Daca nu ridici produsul o sa fie trimis inapoi. In cel mai rau caz, cel de la care l-ai cumparat se va supara pe tine si-ti va da vot negativ (iar asta-ti micsoreaza trust-ul pentru urmatoarele comenzi). In rest, nu prea are ce sa se intample.

P. s.: Trust-ul cred ca se rezolva cu un cont nou si revii la 0 voturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ridici produsul, noi vanzatorii, ne umblem de nervi pentru ca anumiti cumparatori cu dureri in ...au impresia ca nu li se poate intampla nimic, doar au impresia.
Ca fapt extrem, cerem plata transportului in avans, pentru ca intalnim persoane de genul tau, pentru ca lucram cu adaosuri mici, pentru ca nu prea ne putem permite sa platim 25 ron in plus pentru ca tu nu stii ce vrei.
Si uite asa, cand ii zici omului ca vrei banii de transport in avans, el zice ca ii dai teapa... dar nu se gandeste ca noi suntem satui de cumparatori de rangul tau.
Ceea ce ai facut tu se numeste teapa pe fata, iar eu, ca individ, cand ma mai plimbam prin tara cu treburi, mai opream prin orase si mai ceream de la persoanele care au comandat si nu au ridicat coletele, dublul banilor de pe bonul de benzina. Unii nu plateau, altii.plateau pana la urma.