| SpeșălGirl a întrebat:

Hei,de la cati ani credeti ca poti iubi? Sau macar sa placi pe cineva? Mie, nu imi par mici copiii de 10 ani care se pupa pe obraz si se tine de mana.Sunt draguti,nu vad ce e asa rau. Unii comenteaza cu atata rautate,spunand ca nu sunt crescuti cum trebuie, ca de la varsta asta e urat sa faci asa ceva.Ganditi-va,sunt doar simple gesturi,nu se apuca sa faca copii.E un fel de,sa zicem iubire inocenta. Unii vad asta ca o chestie groaznica, sa te tii de mana la 11 ani,dar nu se uita la copiii care fura,la fetele care raman gravide,sau care se fac cur*e de mici, la copiii analfabeti.Aceasta atractie incepe cu lucruri minore,cum am spus mai sus, doar simple imbratisari.Cu anii,avanseaza totul.Voi ce credeti? Sunteti de acord cu mine? Sau aveti alte pareri? Eu zic,ca e dragut sa ai pe cineva care sa te inteleaga si sa fie cu tine,dar e doar parerea mea, va ascult. FUNDOI!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o varsta minima, nu e un standard, dragostea e ceva spontan, cand vine vinehappy. Totusi nu e prea indicat sa ai un iubit la 11-12 ani, eu as zice ca un minim pentru mine ar fi 14 ani, de atunci incepi sa simti mai bine si sa fii ceva mai destept.

| eu1234512345 a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine 100%