| deadeutsa a întrebat:

Hei! De obicei imi prind in coada de cal, iar uneori in coc, care nu imi rezista pana acasa. M-am plictisit de coada de cal. Si prietena mea imi spune ca eu mereu arat la fel. Am par lung si taiat in scari. Cum as mai putea sa imi prind parul?
P.S: Sa fie rapid si rezistent.

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Rapid poţi să îţi prinzi o coadă într'o parte sub ureche, nu în vârful capului sau să o împleteşti, poţi să îţi împleteşti o singură şuviţă (simplu, în zig-zag) iar restul să îl laşi liber, poţi să îţi faci cărarea într'o parte şi să'l prinzi cu o agrafă, să iei două şuviţe mai groase din faţă şi să le prinzi la spate cu un elastic, să îţi pui o cordeluţă/bentiţă, ai multe posibilităţi.

1 răspuns:
| SomeoneReal a răspuns:

Fa-ti coada de peste, doua cozi impletite, doua cozi simple, spic de grau de la breton spre varf, spic de grau de la crestetul capului, spic de grau normal, coada rasucita, etc. cauta pe net pasii pentru cele de mai sus.Succes!:d