| Game9898 a întrebat:

Hei, deci... De ceva la inceputul anului scolar, o colega d a inceput sa fie mai apropiata de mine. Venea, statea cu mine in banca, ma atingea asa discret pe fata, radeam impreuna si am inceput sa vorbim mult si pe facebook. La inceput am considerat-o doar o prietena, da de ceva timp a inceput sa imi placa mult de ea. Tot am vrut sa ii spun ca o plac da nu pot, am iesit si la o cafea impreuna si ne-am simntit bine. Cum as putea afla daca ma place? Adica, am observat ca ii mai prietenoasa cu toti baietii si nu as vrea sa ma fac de ras spunandu-i ca o plac.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca te prefera celorlalti, te place (sta mai mult cu tine, e mai atenta la ce spui, se uita mai mult in ochii tai, iti zambeste mai mult, e mai rusinoasa cu tine...).
Ai putea sa o inviti undeva, sa ii oferi o floare si sa ii spui ce siti pentru ea. De ras nu te faci, dimpotriva, ii faci un compliment sincer. In acest fel rezolvi problema - daca si ea te place veti fi impreuna, daca esti in friend zone esti liber sa iti cauti alta. Situatia curenta nu te avantajeaza, daca te refuza nu ai pierdut nimic.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pai cum altfel ai putea afla daca nu intreband-o sau declarandu-i sentimentele tale fata de ea?

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandr a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu ea deschis...pana la urma mare lucru ca o placi! E ceva normal!