| marina11 a întrebat:

Hei! Diriginta a mutat`o pe o prietena buna de`a mea in spatele prietenului meu.Si sunt foarte geloasa deoarece majoritatea baietilor o plac sad. Am inceput sa plang sperand ca nu ma vede nimeni... dar m`a vazut el si a spus dirigintei. Ea m`a intrebat ce am patit si eu nu puteam sa-i zic adevarul si am zis ca ma doare burta. mi-a zis ca pot merge acasa daca vreau da eu am zis ca nu vreau.
Ce sa fac? Cum sa reactionez daca sunt foarte apropiati? RASPUNS URGENT

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Mai cum poti face asta? Trebuie sa ai incredere in el nu? daca nu ai atunci ce rost mai are sa fiti prieteni? Intr-o relatie de prieteni increderea e punctul principal, daca nu exista incredere atunci nu mai exista nimic! Deci trebuie sa analizezi bine acest aspect, daca el nu iti da motive de gelozie nu iti face probleme singura, poate ca acum ai sa realizezi daca ceea ce este intre voi este adevarat sau e o farsa! Asa ca fruntea sus! multa bafta!

| marina11 explică (pentru superdorex):

Ar trebui sa am inceredere.Da exact asa a facut si el zilele astea si ne-am despartit apoi ne-am impacat! E complicat tare.sad

| superdorex a răspuns (pentru marina11):

Vezi? Deci trebuie sa ai incredere cred ca si el asta ti-a cerut, ce daca tipa are lipici la baieti, de ce te desconsideri? Fiecare fata are ceva specific, un eu anume unic si le face mai sensibile!

| XalexandraX a răspuns:

Intra in vorba cu baieti aia cand ea nu e si intreabai daca o plac si alte chesti... Apoi stai si uh mai mult cu ea cans vorbeste cu vre unu!winking

| marina11 explică (pentru XalexandraX):

Draga mea se vede ca nu ai inteles.Eu sunt geloasa ca se poate infiripa ceva intre ea si prietenul meu, nu ca pe ea o plac baietii laughing.N`am nimic cu asta.

| Cyndrella2000 a răspuns:

Pai te linistesti si incerci sa devii cat mai apropiata posibil de el,incerci sa vorbesti si cu prietena ta, o tragi de limba, gen...hei,sper ca nu ai de gand sa te intalnesti cu iubitul meu, sau ceva de genu` asta...