| Andreea7000 a întrebat:

Hei. E un băiat în școală, in alta clasa, de care imi place putin. Eu am întrebat pe insta story cine e zodia taur iar el a spus ca e el si l-am intrebat cand e ziua lui. A spus ca e pe 6 mai, dar deja trecuse, deci i-am zis La multi ani pentru atunci. Am mai spus ca si ziua mea e in mai, pe 27. Dupa nu am mai vorbit. De ziua mea mi-a spus la multi ani si l-am intrebat daca si-a adus aminte. A zis ca da, de atunci de cand i-am spus eu cand e ziua mea si eu i-am spus ca e dragut ca si-a a dus aminte si el mi-a pus inima. In fine, am mai vorbit o chestie iar dupa la școală m-a salutat si mi-a facut cu mana când pleca acasa. In clasa in care e el mai am multi prieteni, vreo 5 cu care vorbesc. Si faza e ca un coleg i-a spus pe drum spre casa, de fata cu mine, ca eu il plac, dar nu stiu daca a crezut asta. Atunci când el a spus ca il plac eu nu am zis nimic ca eram rușinata.
Acum întrebarea mea e: eu l-am intrebat acum ce face, dar nu stiu ce sa mai vorbesc cu el când imi raspunde. Sa il intreb chestii gen ce ii place? Totuși nu vreau sa par prea obsedata sau ceva. Chiar nu am idei.

Funda.

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Poti sa-l intrebi ce face dar fa-o natural si cursiv, nu asa intrebare dupa intrebare ca la interogatoriu. Si daca vezi ca iti raspunde mai sec, nu te intreaba nimic si nu initiaza sau continua in vreun fel conversatia, renunta.

| Andreea7000 explică:

Cum adica sa il intreb ce face natural si cursiv?

Si din cate am vorbit chiar nu mi-a raspuns sec, ci foarte normal si dragut

| Adry05 a răspuns:

Adica nu la modul "Ce-ti place sa faci? ITi place fotbalu? Da inotu iti place? Da jocurile video iti plac? Te uiti la filme?" Pricepi? sa incerci cand ii pui o intrebare sa dezvolti subiectul respectiv si sa vezi daca cauta si el sa fie implicat in conversatie.

| Andreea7000 explică:

Am înțeles acum. happy Mulțumesc! Am inceput sa vorbim putin de ceva ce ii place lui si o sa incerc sa nu par obsedata cu intrebarile, cu toate ca sunt curioasa despre el