| JasmineAV a întrebat:

Hei sad efectiv nu mai suport, încep facultatea și nu am nici un ban, de când am luat bac-ul tot caut sa ma angajez și nimic. În fiecare zi sun și toată lumea ma cheamă intr-un loc, dupa ce ma prezint si vorbim îmi spun ca ma anunța ei dacă vin sau nu și nu ma mai suna nimeni … fără sa ma pună măcar la o proba sa vadă cum ma descurc. Am încercat in mai multe domenii, chiar si la curatenie si nici acolo nu m-au vrut. Chiar m-am descurajat de tot si simt ca nu mai are rost sa încerc. Chiar așa greu este sa găsești un loc de munca in țara asta? Nu înțeleg care este problema la mine, nu arat deloc nașpa, am un aspect chiar plăcut, 1, 68, 58 kg, par lung brunet si ochi verzi. Nu am fost niciodată numita nasoala. Ba chiar toată lumea îmi spune ca sunt frumoasa. Care sa fie problema? Dacă nu este din cauza aspectului, poate fi din cauza ca par neserioasa? Sunt o persoana vesela si zâmbesc foarte mult dar la interviuri am fost super serioasă. Poate fi din cauza genelor si ca am unghii cu gel mari? Chiar nu înțeleg crying

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde enorm de atitudinea cu care te-ai prezentat la interviuri!
Nici pe departe nu conteaza frumusetea la un interviu de job, ci atitudinea ta si felul de raspudne la intrebari.
Nu stiu daca genele conteaza, dar categorii ungiile mari sunt un mare NU pentru cineva care merge la un interviu de munca, dovedind de fapt ca nu are chef sa faca nimic ca sa nu-si rupa manichiura atat de mare.
Si te mai interbi de ce nu te vrea nimeni la munca...

| Catrice a răspuns:

"am unghii cu gel mari?" dacă tu zici ca te descurci sa faci treaba cu unghiile alea...

| JasmineAV explică (pentru Catrice):

Port unghii mari cu gel de 4 ani. Am învățat sa fac orice cu ele. Sa zicem ca la curatenie sau unde se solicita efort nu m-au vrut din cauza unghiilor. Dar am încercat și la birou sau alte locuri unde nu este nevoie sa îți folosești deloc mâinile. Acolo care mai era problema? O sa renunț la ele dar nu cred ca este din cauza unghiilor

| Catrice a răspuns (pentru JasmineAV):

La birou nu e nevoie de mâini? Nașpa dacă crezi asta. Plus ca la birou nu te ia asa de nicăieri.

| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand mergi pentru inceput la un fast food sau supermarket pentru ca mereu va fi nevoie de lucratori si ei nu au aproape nicio pretentie. Dupa ce mai strangi bani iti poti selecta alte job uri