| AaNnDdRrEeYi a întrebat:

Hei.Este acea zona ciudata atunci cand vorbesti cu o fata si conversatia voastra e ceva de genu"-hei, ce mai faci
-bine tu?
Bine..."
Si daca e sa ma ajutati cu niste sfaturi sau niste subiecte cu care sa incep conversatia.

34 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ultima propozitie n-a fost facuta sa fie inteleasa, mai da-i un edit. Gras si ragaitor de mici si bere? In viziunea ta asa arat eu, bwuahahahah. Doar fanii fotbalului mananca mici si se racoresc cu cate o bere? Asta da observatie, dar cei care sunt innebuniti dupa handball sau alte sporturi nu au voie la aceasta 'alimentatie'? Ai o obsesie pentru Flori, din cate vad, nu e propozitie in care sa nu-mi aduci aminte de ea. Daca ai da click pe profilul meu, vei vedea ca nu mai ma are la prieteni, asa pentru tine. Scuze ca te-am deranjat, dar te-am trezit din somn, tipa te trolla iar tu puneai botul.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Se plictiseste si ea de pupincuristi, cred ca a avut destui. Tu esti singurul care nu stia laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

''Pupincuristi' pe net, exista asa ceva? Aici esti liber sa tastezi cu oricine, ai posibilitatea sa ai un schimb de replici cu oricine, dar in mintea ta ingusta daca tastezi cu o tipa, esti 'lingau'. Ti-ai sters raspunsurile, riscai sa-si dea lumea seama ca esti cel mai vulnerabil trolling-ului de pe net? Te razbuni pentru simplul fapt ca te-am trezit din somnul cel adanc?rolling on the floor)

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

°Tastat cu o tipa° vezi mai sus ce inseamna. Ca ea e mistocara e altfel. Dar nu vezi la mine in posturi pupincurisme, dar zic din nou, cine dracu sa isi dea seama. Vezi ca pierzi meciul. As fi spus din nou de Flori dar ti-a dat cu praf de mers de aia esti asa suparat pe mine. Vrei sa vin pe la tine sa imi plangi in brate? laughing Sa imi spui si mie ° daca ti-as spune ce am pe suflet nu ai mai avea nimic in inima ° rolling on the floor. Papa lapte ratat ce esti. Nu te vezi naiba cat de slab de inger esti, si cica eu sunt vulnerabil. Eu macar nu ma comport ca un papa lapte.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cum am mai tastat, nu stii sa faci diferenta intre caterinca si ceva serios, eu asa de nebun sa fiu sa dau totul 'din casa' pe un site, nu? Era la misto ceea ce tastam cu ea, glumeam si noi. Nu vad posturi, erai pe post sa pui botul, daca nu deja ai pus. ''Eu macar nu ma comport ca un papa lapte'', replica unui copil de 15 ani a fost asta, nu a unui om matur. Nu vezi ca ai inceput sa prinzi viata pe acest site si sa pui la suflet, esti zi de zi aici spunandu-ti frustrarea. Ai probleme in societate si nu stii cum sa scapi de ele decat aici in locul de refugiu? Nu ai de unde sa stii cum sunt si ce sunt, nu ma cunosti si nici nu o vei face. Nici eu nu te cunosc pe tine, dar frustrarea este mare la tine. Succes in continuare la 'agatat', Brokene!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Aha, eu ca pretind ca stiu cum esti sunt prost, dar tu cred ca te crezi mare inteligent cand faci la fel. TI-am zis, esti prost. Replica de la sfarsit merge la tine, nu la mine.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu ai cum sa pretinzi nimic sau sa ma cunosti, debilule. Tu asta nu vrei sa intelegi. Esti vreun pui de Nostradamus? Pentru ce ma faci prost, pentru faptul ca-ti dau replica iar tu nu stii cum sa raspunzi si te aperi incepand sa jignesti?
Eu in continuare voi rade de lucrurile pe care le aberezi, iar tu continui sa-ti arati frustrarea!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu voi continua sa rad la posturile tale pline de dragoste, pui de alpha si bad boy ce esti. Si scutese-ma cu °frustrarea ° mea ca se vede de la o posta ca tot zici de tine de fapt. EU nu i-am cerut facebook-ul lui Coquina1 ca sa pot sa ma bocesc la ea acolo sau mai stiu eu ce. Chiar ma simt jignit sa fiu comparat cu tine.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Prin ce mi-am aratat eu frustrarea? Nu ma face sa te cred internabil. Eu i-am cerut facebook-ul Florentinei, ce-i drept, nici nu am asa ceva. Nu ma descriu pe mine, ti-am ''zis'' strict ce am observat eu la tine, vrei sa trollezi si tu, dar am o intrebare pentru tine : Trolling de calitate se poate, sau doar ieftineala poti da? Ar trebui sa te simti jignit pentru simplul fapt ca te aperi cu aceeasi arma, nu pentru ca te compari cu x sau cu y.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Trollingul de caliltate il las lui Coquina1, se pricepe bine fata. Cat despre tine, incetez sa te mai iau de prost ca numai este amuzat. Nu de alta dar imi este frica sa nu ma trezesc cu mesaje de dragoste naiba, nu de alta dar nu sunt gay si nici papa lapte.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Dupa ce ca esti foarte agramat, mai ai si sperante sa agati ceva pe aici. Crede-ma, nici cel mai gay sau cel mai prost bidep al planetei nu s-ar uita la tine. Esti setat maxim pe repetare, ai repetat ''papa lapte'' de cand tastez cu tine de 3 ori la 2 propozitii, ce-i cu tine? Esti traumatizat grav de tot de proprietatea acestui cuvant, incat ti s-a acaparat in constiinta? Nu ai cum sa ma iei de prost, tu doar esti setat pe repetare, in timp ce eu din 2 metafore te-am bagat in ceata. Astept cu nerabdare sa vad cum ar suna o propozitie din partea ta cu putina originalitate, promit ca nu mai rad de tine!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Arata-mi si mie macar un post in care m-am dat eu la o fata de tot ma tampesti tu cu °agatat °. TI-am zis, nu ma compara cu tine. Si sa nu vorbim de repetare ca tu nu stai bine la acel capitol. Cand am facut primul schimb de posturi repetai ca un tampit ca eu tin cu persoanele gay sau ceva de genul ( laughing ) dar nu ti-ai dat seama ca te faceam tampit deoarece nu conteaza cati bani au unii in cont, viata lor privata e foarte diferita de ce se da la TV. Dar ce pretentii am eu la tine, este? M-ai bagat tu in ceata cum este adevarat ca ai alta iubita in afara de mana dreapta rolling on the floor.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Sper ca nu te-ai apucat sa cauti acum prin toate raspunsurile laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu stau sa caut ce faci tu si ce nu faci, putin imi pasa mie. Chiar nu vorbim de repetare in cazul meu, nu sunt setat pe aceasta chestie, vin cu lucruri originale, ti-am mai spus.Imi amintesc cat de cat prima discutie, hai s-o luam asa, de unde stii tu ca Ronaldo e gay, ai fost partenerul lui? Hai sa zicem ca e, cum spui tu, dar de unde stii, de unde te-ai informat?rolling on the floor)), ala are pe seara o gramada femei. Degeaba incerci sa tastezi cu litera mare la inceput de propozitie si cu puncte si virgule, etc. Tot agramat ramai, asta rezulta din comentariul de mai sus. Am si eu o intrebare, cand folosesti numai/nu mai? smug

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am zis ca stiu trepanatule, am zis ca lumea spune. Nu am stat sa verific plus ca nici nu ma doare. Vino naiba cu ceva nou Mister Originalitate, vad ca tot ma tampesti cu agramat, cred ca se cuvine asta °Astept cu nerabdare sa vad cum ar suna o propozitie din partea ta cu putina originalitate, promit ca nu mai rad de tine! ° dar eu mint, tot am sa rad laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Si de unde stiu acei dezaxati despre viata personala lui Ronaldo, sunt martori cand se bombardeaza in dos? Hai sa fim seriosi, noi ne certam precum 2 fraieri, ca altfel nu pot sa spun, pe aici. Ne certam dintr-un motiv absolut ridicol : Daca Ronaldo este sau nu gay, aceasta este intrebarea. Nu rezolvam nimic daca ne dam cu presupusul despre el si daca ne certam pe seama asta. Pana la urma, nu-mi pasa daca e gay, atata timp cat urmaresc fotbalul, il urmaresc pentru spectacol si nu pentru poponarisme.Total aiurea ne-am certat de-a lungul timpului!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu eram noi cei mai buni prieteni? Ce dracu mai rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Eram, eram.

| cristimihailov a răspuns:

Pai continui cu o intrebare de genul: cum a fost ziua ta astazi? daca raspunsul e ok, ii dai mai departe: pari putin preocupata. Daca raspunsul ei e la fel de genul sunt ok, mergi pe o intrebare de genul: e bine atunci, ai putea sa ma ajuti cu asta... etc.

Omul e ca un pepene. Intai trebuie sa treci de coaja. Imediat dupa gasesti o zona zemoasa. Cu cat te apropii de centru mai apar semintele (experientele trecute cu urme in prezent). Daca ai avut rabdare... atunci centrul este cea mai dulce parte a pepenelui.

Acum... te-as intreba: poti sa ajungi sa mananci un pepene doar batand usor in coaja? Sau trebuie intai sa bati, sa asculti sa vezi ca e copt, sa stergi un pic daca e murdar, sa bagi cutitul si sa indepartezi coaja, sa gusti, sa mai indepartezi un pic si tot asa...

| R0R0 a răspuns:

Intreab-o ce a facut la scoala, ce pasiuni are, cand iese pe-afara.

| Coquina1 a răspuns:

Una care iti raspunde cu "bine tu?" clar nu merita sa te mai strofoci pentru ea.
nu prea sunt sanse ca astfel de specimene sa se schimbe.
atat poate mintea lor si basta.
banuiesc ca nu preferi sa initiezi doar tu conversatii si sa-ti dea raspunsuri monosilabice de fiecare data si sa tot speri ca va deveni inteligenta.
cauta intotdeauna oameni care arata din prima ca au ceva in cap si ca sunt diferiti dpdv mental, nu te mai cobori la un astfel de nivel mediocru.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Coquina1):

Tu cum ai raspunde daca ai primi o intrebare asemanatoare, nu neaparat asta?

| Coquina1 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca e un necunoscut si pentru prima oara ma intreaba asa ceva, nu ii spun ce fac, ii pun o serie de intrebari cheie prin care imi dau seama cum gandeste.
pentru ca eu stiu exact ce intrebari sa pun sa-mi dau seama din prima daca e inteligent, sincer, si interesant...e un criteriu de departajare, gen.
daca nu mi convine ceva, si da impresia ca e inchis la minte, next, nu mi mai pierd vremea.
si in genere cu cei cu care vorbesc, cunoscuti, nu ne zicem "buna, ce faci?", intram direct in subiect, ce vrea sa-mi zica, ce doreste sa-mi impartaseasca, etc etc.
buna ce faci sunt chestii banale.
si chiar daca nu mai vorbesc mult timp cu cineva, nu il intreb dupa o vreme buna ce faci, intru direct in subiect, ca si cand relatia de prietenie ar ramane nevatamata.
nu asta conteaza in relatiile generale, sa respecti anumite norme verbala considerate politicoase, astea sunt pentru plictisitori.
nu ma intereseaza sa te salut, nu ma intereseaza ce faci, (stiu deja ce faci, inca traiesti, dooh), ma intereseaza doar cum gandesti in momentul ala, de exemplu.
cei care imi spun, buna ce faci, i-am educat pur si simplu sa nu ma mai polueze cu acele vorbe si sa treaca direct la subiect.
capischi?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Coquina1):

Tare sunt curios cum imbatraneste una ca tine laughing. Tie iti trebuie ori un papa lapte care sa il faci cum vrei tu ori unul mai al dracu ca tine.

| Coquina1 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu imbatranesc, nu o sa imi permit sa traiesc pana la adanci batraneti.
nu ma combim cu fatalai, nu-mi place sa fac ce vreau dintr-o persoana.
femeile care fac asta sunt niste complexate, razgaiate, si nebatute, si in plus, nu iubesti un om din care faci ce vrei.
eu prefer relatii sincere.
am dat deja de tipi ai dreacu, not a big deal, nu e lumea plina de fatalai, cum crezi tu.
mai exista si barbati adevarati.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Coquina1):

Sa inteleg ca ai citit intrebarea cu °Ce naiba s- a intamplat cu baietii din ziua de azi°? Eh, mai mult ma refeream la baietii pana in 25 de ani nu la barbati. Se mai mira ca nu au prietene cand se comporta cum se comporta. Pe de alta parte nici nu ii condamn prea tare. Multi din astia au fete mult mai mici ca ei, alea care nici macar nu stiu ce naiba vor.

| Coquina1 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Intra-adevar, ti-am vazut intrebarea, dar nu pe asta m-am bazat cand am spus ce am spus.
e vorba ca mai toti cred ca o tipa transanta si a dreacu prefera un tip din care poate sa faca ce vrea.
si o baga pe aia ca "ah tu vrei un papa lapte", ceea ce inseamna ca se cam indoiesc de existenta tipilor la fel ca ea, a dreacu si transanta.
exista dar sunt foarte rari astfel de barbati, nu oricine poate sa faca fata unei astfel de femei, doar cei care stiu sa domine.

aia de care zici tu, aia fatalaii, sa fie la ei acolo pe pustiu, nu sunt in stare sa cucereasca o tipa a dreacu, si doar atat pot si ei, sa atraga pufane.
sunt oameni si oameni, fatalaii cu pufanele care si bat joc de ei, si barbatii alpha cu cele ale dreacu.
trebuie sa fie si un echilibru, insa pacat ca balanta inclina spre prima categorie de oameni.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Coquina1):

Aici nu e vina doar a baietilor ca sunt papa lapte. De cand te nasti ti se baga pe gat ca trebuie sa deschizi usa femeii, sa faci aia aia aia aia aia si aialalta. Sa fii de treaba sa dai buna ziua sa faci toate rahaturile astea care fetele cica le vor dar de fapt se plictisesc repede de asta. Si de aia multi dau din baietii astia de treaba si rahaturi de genul in aia care urasc fetele si se duc singuri pe drumul lor. Ma uitam la un rahat de video pe youtube, era 2 feministe care invatau baietii cum sa se comporte. Nu am rezistat mai mult de 40 de secunde dar ma uitam la comentarii. Haios ca primul si cu cele mai multe aprecieri era ceva de genul ° rahatul asta te baga in friendzone garantat °. Cum am zis, nu e numai vina baietilor ca sunt asa.

| Coquina1 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Sunt satula de subiectele astea, am vorbit destule, nu trebuie sa ma inveti tu pe mine nimic si nici nu mi spui ceva nou.
eu sunt o misogina, deci practic urasc rasa feminina.
asta inseamna ca ce zici tu nu mi este strain si am dezbatut destul pe tema asta.
insa, te contrazic la partea cu "nu e numai vina baietilor ca sunt asa", si la partea cu educatia.
intr-adevar, parintii inapti nu stiu sa-si educe copiii, insa nu e asta o regula.
eu de exemplu m-am educat singura cum sa gandesc, si de mic iti dai seama daca un parinte te invata rahaturi ca sa stii cum sa discerni.
sunt destui care de mici sunt educati prost, adica sa pupe in fund femei, insa caracterul lor si simtul sinaptic le spune ca e gresit daca ar face asta.
si de mici isi formeaza un caracter de bad boy, in care isi dezvolta capacitatea de a nu avea nevoie de femei.
asa am fost si eu, de mica am aratat ca nu am nevoie de baieti si erau toti morti dupa mine...nu am alergat in viata mea dupa baieti, aveam alte interese, pur si simplu.
da, si cand depasesti o anumita varsta adulta te mai poti educa, insa autenticitatea asta dpdv caracter si minte cu privire la femei...sta in anii copilariei si adolescentei.

eu sunt o fire deschisa cand e vb de sex, de exemplu, (adica nu critic fanteziile considerate mai ciudate de majoritatea) si m-am tot gandit la asta, de ce ar avea un tip placere cand e dominat de o femeie?
adica stim cu totii ca femeile sunt niste pz proaste, majoritatea, si aia desi stiu asta, sunt constienti ca femeile vor sa fie dominate de barbati, tot se lasa dominati de femei, ce-i drept, nu prea stralucite la minte.
sa ai placerea sa te domine un prost e peste capacitatea mea de intelegere.
ok, tate, fund, moaca misto, dar nu asta face o femeie...una adevarata.
trebuie sa fie dominator material...si nu orice rapandula trepanata e in stare sa excite in acest fel.
si eu vorbeam cu tipii respectivi despre asta, si ei tocmai de tipe de genu se lasau dominati...adica tipe care nu au nimic special.
unu chiar a recunoscut ca el crede ca e totusi o problema sa aiba placerea asta, ca vrea sa nu o mai aiba, am apreciat totusi ca e sincer si ca vede ca e gresit sa te excite sa domine proastele.
inteleg partea cu dominatul daca si tipa e chiar ce trebuie in materie de dominat.

dar asa...no way, chiar nu inteleg.
sa te umilesti in halul asta in fata unei proaste, sa o lasi sa te jigneasca, injure, sa mictioneze in gura ta.
si chiar erau intregi la cap, nu avea sechele cu parinti, oameni si etc.

in fine, m-am intins cam mult, dar totusi placerea asta sexuala are legatura cu slavirea asta, si pupatul in fund a femeilor.

| Coquina1 a răspuns:

Nu neg ca nici tu nu esti de vina, ca nu stii sa o atragi, dar in mare, aia care raspund monosilabic sunt de blamat.

| ManeStefane a răspuns:

Fii amuzant, le place fetelor, daca chiar incepi sa tremuri de emotii fii macho-man si zi faza cu chiflele laughing Nu..glumesc. Pai fii natural, atat iti zicwinking

| BoboM a răspuns:

Pai. intreab-o si tu ce a mai facut, cum o duce cu dragostea (pentru ca banuiesc ca vrei sa o agati) si sfatul meu este sa fi direct si sa ii spui : " Bai, uite, eu te plac. vrei sa fie ceva intre noi? " si gata manwinking

| Oana92 a răspuns (pentru BoboM):

Da, replica asta e ideala si are succes maxim. Mai ales daca o spui la a2-a, a-3a conversatie...

| BoboM a răspuns (pentru Oana92):

La primele conversatii nu prea e posibil sa fie asa. la primele conversatii mai sunt curiozitati. la mine asa e mereu si din cate am vazut asa e la majoritatea oamenilor. deci. si sincer mie mi se pare mult mai ok sa spui daca placi pe cineva. e mult mai ok sa mergi la acea persoana si sa ii spui decat sa stai cu teama si sa nu ii spui niciodata.