| Sclipiricicuvise a întrebat:

Hei! Imi puteti da si mie glume cu cioc-cioc? Funda celor mai multe.

3 răspunsuri:
| Lelia18 a răspuns:

Cioc, cioc"!…Sf. Petru, deschide usa … In fata usii, nimeni!…
Peste 5 minute iar "cioc, cioc"!…de data asta, Sf. Petru era pregatit in spatele usii! …smulge usa cu putere si mai apuca sa-l vada pe unu’ care disparea rapid!…
- Mai, de ce te tii de prostii si bati pe la usa si te joci cu nervii mei?…
La care, insul, cu tristete-n glas, departandu-se- n viteza….
- Ce sa faaaac?!…daca ma tot resusciteaza astiaaaaa! …

| Radu284 a răspuns:

Cioc cioc
Who's there?
To
To who?
To whom!

| Cosmyno7 a răspuns:

Intra afara!