| bianca898 a întrebat:

Hei. În trecut eram destul de bună la școală, dar cu trecerea timpului am întâmpinat anumite probleme care s-au adunat și m au băgat rău în depresie, mai ales tot anul acesta. Nu știu, dar și cu prietena mea cea mai bună eram mai veselă, încet inecerc sa mi revin, să învăț iar cum învățăm ca înainte, deoarece am pierdut multe și n am prea mai învățat deloc anul ăsta. Am avut multe de pierdut, însă important este să îmi pot reveni. Oare îmi pot reveni după atâta timp îndelungat? Și mai ales ca din această cauză am întâmpinat și probleme cu memoria, așa numit brain fog mai ales la teste și chiar și în viața de zi cu zi, incepusem să fiu depresiva nervoasă fără motiv, să mă cert cu persoane, chiar începusem fizic să nu mai fiu așa vioaie și zilnic mă simțeam moartă, foarte amețită, ca mă ia cu leșin și mă simțeam pierdută. Deci am șansa să îmi pot reveni?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am mai explicat si in topicul precedent ca "brain fog" nu exista in limba romana, dar exista "ceata pe creier" adica incapacitatea de a te putea concentra din cauza oboselii si a consumului foarte mare de zahar si carbohidrati.

Vad ca revii cu aceelasi topic, fara sa-ti pese ca deja ti s-a raspuns acum 4 zile, la intrebarea asta:

https://www.tpu.ro/......ocusez-pe/

| elennaionela14 a răspuns:

Poarte ai avea o mai buna stima de sine daca ai incepe sa mergi la sala.
E doar un sfat.