| mitika12 a întrebat:

Hei ma puteti ajuta, cine poate traduce din latina 1)Vespere, ad focum, antiquas historias narrat.2)Hodienobishistorias Pomuli dicit 3)Romulus,latinusvir belicosus, romam condit.4)Latini viri numerosi et firmi sunt, sed familias non habebant.5)Romulus feminas vicinorum Sabinorum rapere decernit.Scuze de categorie.

1 răspuns:
| Smiley97bla a răspuns:

Păi.încearcă și tu să cauți în dicționare online sau google translate și pune cap la cap ideile până îți dai seama semnificație și înțelesul propozițiilor.

happy