| iuliana2003 a întrebat:

Hei.
Mi a venit ciclu si nu i-am spus mamei.
Cum sa -i spun?

Răspuns Câştigător
| ambicio a răspuns:

O chemi putin deoparte si ii spui ca ai ceva important sa ii spui iar dupa incepi prin ai spune, ceva de genul: "Mama azi s-a intamplat ceva, mi-a venit cilu(menstruatia), te rog sa imi dai cateva sfaturi si produse de ingrijire". Ea o sa te ajute cu siguranta si nu ai de ce sa te simti rusinata, toate fetele am trecut prin asta si fiecare mama este alaturi de fata ei1
Ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Mama, vezi ca mi-a venit menstruatia, da-mi bani de tampoane si spune-mi ce sa fac!
LoL! Nu este chiar asa de greu, e ceva normal!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea cand este intr-o dispozitie mai buna, spune-i calm si rational si totul o sa fie bine.
Toate cele bune.

| KeepitLondon a răspuns:

Ii spui ca ti-a venit pur si simplu, doamne e ceva normal, nu o sa te omoare daca-i spui

| Rozzovela a răspuns:

Eu am avut noroc, pentru ca mama era in toane bune.Nu are de ce sa-ti fie frica sau rusine. Spune-i pur si simplu, sau barata-i pata de pe chilot
Ai grija de tine si toate cle bune happy

| AFR81 a răspuns:

Ii spui pur si simplu. Nu e o rusine. Si ea a avut, si ea a fost in situatia ta.

| R0R0 a răspuns:

Direct, fără rușine.