| AlexiaD a întrebat:

Hei! Notele de la liceu conteaza pentru admiterea la facultate?

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

In general nu dar depinde de facultate. Mai curand conteaza mediile la BAC(de exemplu la Arhitectura la Mincu).

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Dacă dorești să intrii la facultate la care nu se dau probe de admitere, notele din liceu contează doar 25%.
Dar dacă se dau probe de admitere nu contează notele de la bac/liceu. Contează doar să ai diploma de 12 clase și diploma de liceu, pentru că acolo se dau alte teste.
Baftă.

| Madayna a răspuns:

Conteaza doar nota de la Bacalaureat.

| rEfrEsH21 a răspuns:

Acum doar 25% conteaza notele de la liceu.Mai mult conteaza nota de la bac.