| Sweet_5273 a întrebat:

Hei poate o sa ziceti ca e o tema si chiar e. Dar nu reusesc sa o fac! Deci.
Intr-un vas gradat in mililitri se afla 25 ml de apa.Se pune in vas un cub din fier cu latura de 2 cm. Indica pe desen noul nivel al apei, dupa introducerea cubului in vas.Deci am facut volumul dar dupa aia m-am blocat am rasfoit caietul si manualul dar nu am gasit solutia, va rog ajutati-ma Aaa da deci am facut 2x2x2=8 cm cubi
8cm cubi=3000 mm cubi
Nu stiu daca am facut bine! Aaa si vreau sa imi explicati nu vreau mura in gura

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Sweet! Eu iti zic ca sunt prea mica entru a raspunde la intrebarea aceasta si ca trebuia sa invate si sa nu te faci de ras ca intrebi la toata lumea intrebarea aceasta de un copil prost! Scz dar nu te fac proasta/prost dar trebuia sa invati si sa nu te faci de ras la toata lumea! Si ce credeai, la asta nu te-ai gandit? Credeai ca ( daca este Vineri si ti-a dat tema pe Luni ) oamenii vor venii aici in 3-4 zile si iti vor rezolva tie tema ca doresti tu? Scz dar nu vreau sa te jignesc sau sa ma simt jenata, asta este adevarul! Acesta a fost primul messaj! Si sa stii ca-ti-e de ajutor, de-acum in colo vei sti ce vei face! laughing