| anonim_4396 a întrebat:

Hei, poate vi se pare ciudat insa imi planific o vizita la un prieten cunoscut pe Facebook acum aproximativ 4-5 ani. Nu o sa stau la el sau ceva de genul, ma cazez undeva cateva zile sa petrecem cateva momente si face to face, caci dupa sunt cu facultatea si nu stiu daca mai apuc. Deja strang banii necesari, sta intr-un judet relativ apropiat de al meu, o sa stau cam 2-3-4 zile, o sa stam prin oras sper sa fie si vremea ok, o sa fie totul pe banii mei laughing Adica platesc eu mancarea noastra la localuri etc, ma gandesc sa iau un cadou pentru parintii lui, daca vrea sa-l dau personal lor, e ok... daca nu vrea il poate da el si lui totodata un cadou, pe langa faptul ca nu stie inca de ce am eu in plan sa fac.

Ce parere aveti? Eu ma gandeam sa merg prin aprilie.

8 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Vreau si eu un prieten ca tine! Ma poti vizita oricand.

| NevermindXEXEXD a răspuns (pentru WaterDrop):

Imi planific vizita asta pentru ca acum este un moment mai bun caci apoi o sa fiu la facultate si nu stiu inca cum o sa fie, cat de solicitant si lucruri din astea, dupa ce o sa fiu la facultate o sa mi planific si alte vizite dupa cum imi permite timpul si bugetul. E o experienta noua pentru mine sa plec asa de capul meu prin alt judet fara sa stie parintii (am 18 ani voi avea 19 cand fac vizita) consider ca atat cat pe ei nu ii intereseaza sanatatea mea (nu ma sprijina sa fac niste analize) ar trebui sa nu le pese in continuare. poate ca dupa ce il vizitez mor sau ma imbolnavesc... si asa macar stiu ca l am vizitat stiu cum in realitate. decat sa regret ca nu am facut asta. pentru mine e un prieten bun, ceva ce nu am intalnit in realitate pana acum si zic ca merita

| DanyX16 a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

Stiu ca s-a intimplat acum un an, vreau sa stiu daca mai esti in viata. Si daca l-ai vizitat.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine este o traditia chestia asta. Am fost deja in cateva judete in Romania +Occident+SUA unde mi-am cunoscut prietenii de pe Facebook. Bine, mai mult eu eram doar in trecere si daca tot eram prin zona am zis sa ii cunosc. Ce sa zic... Mai mult totul pare interesant pe Facebook. Cand te intalneti face to face e altfel. Unii vorbareti pe internet, glumeti, in realitate muti. Si alte caractere. In Statele Unite m-am simtit mai primit de prietenii de pe FB decat in Romania. Pana si in Occident e altfel. Aici in Ro primul lucru care ma intreaba este "nu ai sa imi dai o tigara?".

| NevermindXEXEXD a răspuns (pentru anonim_4396):

De asta sunt sigur si imi asum chestia sa nu discutam la fel de mult ca pe net. insa sunt deschis fata de persoanele noi si nu tac din gura laughing sunt mai ceva ca o femeie

| DanyX16 a răspuns:

Ar fi frumos daca ati face si sex, cred ca se asteapta la asta happy Eu m-as astepta, avand in vedere ca vrei sa-i cunosti si parintii. E buna ideea ta, dar sunt cam gelos pe el... Pot veni si eu? Din banii mei, macar sa ma uit cum voi *****...

| NevermindXEXEXD a răspuns (pentru DanyX16):

Pacat ca suntem amandoi baieti rolling on the floor) si nu am aceasta orientare. mi se pare normal sa stie parintii cu cine sta pe afara