| booody a întrebat:

Hei. Salutare tuturor. Nu m-am aflat niciodată in situatia asta si din acest motiv am o intrebare. Recent i-am împrumutat bani unui prieten(nu este vb de o suma mare) si acesta nu mai vrea sa isi achite datoria pe care o are la mine. Ce sa fac, cum sa vb cu el? Adica tot amana, gaseste scuze si daca o sa insist prea mult ma gândesc ca o sa stricam relatia de prietenie.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i că e corect și cinstit șă își achite o datorie, în caz contrar tu vei încheia prietenia cu el.

| darrio2007 a răspuns:

Asta consideri tu relatie de prietenie? Daca era asa, se achita de datoria fata de tine.
Nu stii sa-ti alegi prietenii.