| anonim_4396 a întrebat:

Hei...sefa clasei noastre este cam dura cu noi ne injura, ne bate, si se crede sefa Pamantului si este o fata rasfatata rausad astazi...noi fetele ne jucam ascunselea iar sefa clasei a trisat si fata care se punea nu s-a mai jucat din cauza Laviniei[sefa clasei] si ea s-a dus la acea fata si a inceput sa dea in ea[crezanduse ca e cea mai tare] si Cristina[cea care se punea la ascunseea] a inceput si ea sa o dea la oparte si sa-i spuna ca sa termine dar Lavinia nu inceta si atunci Cristina a dato cu piciorul si cu mana intr-o banca si a injurat-o si atunci Lavinia sa ridicat si a inceput s-o injure si s-o traga de par la fel si Cristina ca sa se aparem, noi am vrut sa punem alta sefa a clasei noastre dar ne este cam frica de ea[cel putin mie nu dar sunt putin mai timida] ne-am dus sa-i spunem lu domnu sa schimbam sefa clasei si noi am ridicat mainile sus dar nu toti ca le era frica de ea ca-i bate si motive avem destule ca se crede o sefa prea rasfata si se crede stapana pamantului si totusi cand e ea de serviuciu nu face nimica ne pune tot pe noi sa ne ducem la mancare sa stergem tabla ce as putea face eu ca sa le zic si lor sa prindem totii mai mult curaj si sa schimbam sefa clasei ca langa aia zici ca stai langa o scorpielaughing dati-mi si mie niste sfaturi va rog mult

Răspuns Câştigător
| xCapsunica a răspuns:

Buna Bya!
Si eu sunt sefa` clasei si este foarte dificil cand toti vorbesc si toti te trag pe tine la raspundere, dar Lavinia e intr-adevar o scorpie!
Eu nu am treaba cu colegii toti ma iubesc si nu-i bat sau injur (mai sunt exceptii). Insa nu ar trebui sa iti/va fie frica de ea! In primul rand daca nu va convine ca sefa, spune-ti-i dirigintelui sau invatatorului vostru! Spune-ti-i ce va face si o va schimba din acest "drept"!
Mie sincer nu-mi place cand nu este dreptate si ma iau in gura cu toate fetele in general ca ma enerveaza si isi dau fite! Pentru ca noi nu suntem supusii nimanui si trebuie "sa luptam" pentru liniste. Ce i-as trage o mama de bataie aieia, insa tine minte ai spus ca nu o place aproape nimeni, chiar crezi ca va poate bate pe toti?! Daca va "aliati" impotriva ei se va calma,
Te pup si bafta, sa revii sa spui daca ati schimbat-o din postura de sefa!
O zi buna! wave

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La prima ședință cu părinții puneți în discuție și acest aspect!
Pa, pa.

| Zoet a răspuns:

Aoleu! Draga Bya, de eram in locul tau ma transferam de multa vreme la alta clasa sau alta scoala. Oriunde, da` sa scap de "scorpia" aia. Macar are rezultate bune la invatatura? happy

P.S: Las' ca vine vacanta, iar la anul presupun ca o sa alegeti iar seful/sefa clasei. Cum a.ti suportat-o un an de zile mai faceti asta si 4 saptamani. sad

| Aleqa a răspuns:

Hello.Si eu am fost sefa clasei 2 ani la rand, dar nu ma comportam asawinkingColega voastra[Lavinia] e prea autoritarawinking

| D3eaa a răspuns:

Ma daca e sefa clasei ce...nu se crede ea cine stie ce sefa clase epusa doar casa tina liniste in clasa atunci cand nu vine un prof sau sa nufie mizerie in clasa.nu trebuiesa vadea ordine ca nu esefa voastra de aia se numeste sefa clasei adica a incaperii sa aiba grije de cese intampla in clasa nu de voi sa va torturezelaughing)din punctul meu cred ca are multe defectelaughingar fi mai bine sa iti convingi colegi casa nu mai fie ea sefa si spune-le prof daca va bate.cu tupeu sa nu iti fie rusine.bafta

| carlaimbir a răspuns:

In ce clasa esti? loveste-o si tu sa NU SE CREADA BURICUL PAMANTULUI.Si atunci cand e de serviuciu nu mai faceti nimic pentru ea