| WildHorse a întrebat:

Hei',sper sa aveti rabdare sa cititi.Sa fiu scurta,parintii mei cred ca am o problema,ei cred ca nu sunt sociabila,ma refer cu celelalte fete din clasa,dar am si motivul meu,sunt niste increzute si afurisite,ma apropii de ele, si ba una se duce la tabla, ba cealalta fuge dupa ea..etc..dar problema nu e ca cred parinti nu stiu ce,am multi prieteni, sa nu va speriati, dar in tot orasul am doar 3 prietene cu care ma inteleg cel mai bine,ma rog,si cele din clasa sunt oarecum prietene,dar,am multi prieteni de prin toate colturile tarii,cum?,de pe un simplu joc,m-am acomodat cu ei,sunt de treaba,vorbim aproape in fiecare zi pe mess,pana aici e bine, dar aseara m-au luat parintii in parc, si aveam un chef deosebit sa merg in parc...mda,n-am facut nimic decat sa mananc seminte si la un momentdat imi zic sa dau o tura prin parc sa vad daca gasesc pe cineva cunoscut,si n-am vrut,nu-mi sta in fire sa merg sa ma plimb de una singura,oricum,nu stiu daca intelegeti,pur si simplu nu am vrut,nu ca se uita lumea la mine sau altceva, dar sincer nu pot sa scriu ce simt. Dupa ce am zis ca nu vreau maicamea s-a uitat cam urat la mine, cine stie ce-i trecea prin gand.Am inceput sa caut motive ca mi-e frig si foame sa ajung mai repede acasa,sa vorbesc cu cei de pe mess,am zis mai sus,ei sunt singurii la care ma descarc,mi-au zis ca sunt de treaba,ca fac glume bune,ca sunt de incredere,si cand ajung in clasa cu ceilalti nu stiu ce e cu mine,si am senzatia ca ei cred ca sunt o nebuna,o idioata,dar nu sunt asa,nu stiu cum sa fac sa le demonstrez, sa nu uit ca cei din clasa sunt plini de fite, as vrea sa le arat adevarata eu.Cum cei de pe joc ma stiu cum sunt iar astialalti nu.Asta nu suna ca o intrebare, dar vreau sa ma sfatuiesc cu voi

4 răspunsuri:
| XEuXSimoX a răspuns:

Pai uite...asa am fost si eu odata, dar sper sa intelegi ca totul vine de la sine..trebuie sa te porti frumos cu cine vrei sa fii prieten..si asa mai departe..nush ce sa zic eu cred ca tu poti face ceva in privinta asta! ..nu este simplu, dar crede'ma ca poti face asta! Discuta cu parintii thai niste lucruri.zi'le ca nu ai absolut nimik...nici'o pronlema! tu poti avea multi prieteni daca vrei!:*..mult noroc de acum inainte! Uite eu voi face primul pas.da'mi id'ul tau sa vb pe mess sa discutam!

| loveyouidiot a răspuns:

Daca in clasa mai e vreo fata izolata de toata lumea, ai putea sa te imprietenesti cu ea. In orice caz, nu se poate sa nu ai nici un prieten adevarat in clasa...iti va fi foarte greu. Apropo, te inteleg perfect, si la noi in clasa fetele sunt foarte increzute, dar sunt cateva (cele mai bune prietene ale mele) care chiar ma inteleg si ma plac asa cum sunt eu. Incearca sa vezi care sunt cu adevarat cele mai de treaba fete din clasa si incearca sa te imprietenesti cu ele.Succes!

| LittleMønster a răspuns:

Vorbesti prea mult cu acele persoane pe mess. Daca mai continui asa o sa ajungi sa iti traiesti viata pe net si o sa lasi viata reala sa-ti treaca prin fata ochilor.Incearca sa iesi cu fetele cu care te intelegi tu mai bine la o plimbare, la un suc...vezi tu. Daca ceilalti cred ca tu esti nebuna sau ce ai mai zis tu mai sus nu-i lua in considerare si fi tu insuti, in viata nu o sa te ajute cu nimic parerile celorlalti despre tine, asa ca da-i naibii si incearca sa te imprietenesti cu cine gasesti si te accepta asa cum esti.Lasa fitosii sa vorbeasca, doar cu asta se aleg.Bafta!

| ChristinaGM a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic n-am fost in problema asta sa ma ignore colegii dar incearca sa fi buna cu aia(mai buna decat esti) de la scoala si poate n-o sa mai faca asa.