| SMaricel a întrebat:

Hei,stiti ca se spune: "dragostea nu are varsta"
Intr-o diferenta de 5 ani, credeti ca poate exista iubire sau e prea mare diferenta? ati inteles voi ce am vrut sa spun! happy

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Modul tău de exprimare nu poate fi tolerat!
Nu este niciun impediment diferența de 5 ani!
Pa, pa.

| ColorfullColors a răspuns:

Cu cat inaintezi in varsta diferenta devine mai putin semnificativa.
5 ani chiar nu e o diferenta de la cer la pamant.
Totusi, ar trebui sa aiba fata macar vreo 16 ani. Altfel, te indragostesti de un copil... si asta nu prea merge.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Pot să fie şi 20 de ani, tot iubire e.
Dar atunci când amândoi sunt nişte copii... nu prea cred eu că se cheamă iubire.

| SMaricel explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Da,da. eu nu m-am referit la copii!
Multumesc! happy

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru SMaricel):

Eu nu aveam de unde să ştiu.

| Rakanishuu a răspuns:

Sunt persoane casatorite de decenii cu decenii diferenta intre ei. De ce ar fi o diferenta asa mare? Bine. acum sa tinem cont de varsta. Gen. nu una de 10 ani cu unu de 15. Aici e aiurea, de exemplu.

| SMaricel explică (pentru Rakanishuu):

Da, genu' cum ai spus da este aiurea! cu timpul cand mai cresc e okey happy
Multumesc pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Între părinţii mei e diferenţă de 8 aniwinking deci 5 ani după părerea mea nu e cine ştie ce laughing crede-mă există diferenţe mai mari de vârstă decât atât happy aşa că nu văd ce e în neregulăwinking

| SMaricel explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! da asa-i!
Ce stiu eu, uneori "limba" asta a lumii poate fi "aspra" happy

| PsychologistT a răspuns:

Evident ca poate exista iubire.
Si 5 ani nu e o diferenta deloc mare.

| SMaricel explică (pentru PsychologistT):

Da,nu-i diferenta mare!
Multumesc happy

| AsdfghjkI32 a răspuns:

Depinde.
Multe persoane sunt intr-o relatie in care diferenta de varsta e mare si mi se pare normal, dar doar la adulti. Ar fi ciudat sa fie o fata de 10 cu unul de 15, 11 cu 16 12 cu 17 si tot asa.

| DIVERGENT a răspuns:

Cine are capacitatea de a se indragosti, poate avea mereu incredere in iubire si in valoarea omului de care s-a indragostit...

| SMaricel explică (pentru DIVERGENT):

DA,sentimente de dragoste sa fie ca varsta nu-i o problema.
Multumesc pentru raspuns! happy

| Pissicuta a răspuns:

Poate exista iubire, dar trebuie si dovedita 5 ani nu e mult de la 10 ani in sus e mult sunt cazuri care au si 20 de ani diferenta si se iubesc sincer

| SMaricel explică (pentru Pissicuta):

Asa-i,multumesc de raspuns!)

| Sinetricu a răspuns:

Uite frate.....de exemplu 5 ani.ai zis tu
sr fi ciudat sa ai 15 ani si sa fi cu una de 10 ani
sau tu 17 ea 12 ar fi naspa
daca ai avea peste 21 de ani ar fi genial
gen
tu 21 ea 16-17 ani
ar fi frumos
dar nu 13 cu 8
15 cu 10
16 cu 11
ai grijawinking

| SMaricel explică (pentru Sinetricu):

Am inteles frate! de exemplu: 18 cu 14 sau 19 cu 15 happy
Multam' happy

| Sinetricu a răspuns (pentru SMaricel):

Da frate asa e bine :3 imi dai Funda?:3