| Alexăndruţaa a întrebat:

Hei. sunt Alee.am 12 ani si`mi place de`un baiat de varsta mea.Eu sunt in clasa a6-a si el in a5-a thinking e superb.na tongue si el a fost pus cu o colega cu care am fost bff in clasa III si IV... iar acum cu acea colega nu mai mai inteleg deloc. Ce as putea face ca sa fiu buna prietena cu baiatul ala? As vrea sa fiu si cu el... dar ma gandesc ca poate nu ar vrea. Dar macar prieteni f. f. f. buni sa fim.De fiecare data cand ne intalnim fata in fata ne uitam eu in ochii lui si el in ai mei. Mie mi se pare ca ii stralucesc cand se uita la mine.Si dupa asta ne zicem aman2 deodata ceau si zambim super unu la altu`love struck. Chiar il plac si ce-as putea face sa fiu cu el? sau sa fim prieteni f. f. f. buni? dau funditaaa

Răspuns Câştigător
| Reverse a răspuns:

Buna alexandrahappy
eu zic ca daca el te priveste in flul asta simte ceva pentru tine. ceva mai multbatting eyelashes roga o prietena in care ai incredere ( poate best friend ) sa vorbeasca cu el, sa-l descoasa in asa fel incat sa spuna de cine ii place.
sau ai putea: sa vb cu o prietena comuna care se intelege bine cu el sa ii spuna de ex prietena ta ca ei ii place de un baiat iar apoi sa-l intrebe pe baiatul care iti place tie daca lui ii place de candva. Daca zice ca da sa-l intrebe de cine iar daca nu sa il faca sarecunoasca in cele din urma...
Sau ai putea sa ii spui tu pe mess... stiu stiu.proasta ideesad
Cam atat mi-a venit in mine
Byehappy

9 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Pai ai putea sa te apropii mai mult de el. Sa deschizi un anumit subiect, sa il inviti la o plimbare, la un joc, sa-l ajuti sau tu sa-i ceri ajutorul la ceva, il inviti sa va uitati la un film, incearca sa afli ce-i face lui mai multa placere, sau de ce ii place lui sa vorbeasca si dupa parerea mea, iti va fi mult mai simplu sa te apropii de el.

| nathalie a răspuns:

Ai putea vorbi cu elhappymacar pe mess
daca e iti zambeste si se uita in ochii tai inseamna ca te place si elbig grin
daca vrei sa te apropi de el trebuie neaparat sa vorbiti, sa gasiti subiecte comune de discutii, de exemplu de unde si-a luat tricoul sau daca a vazut filmul x.sau daca stie o cofetarie ok...sau poti sa ii zici: ce tricou dragut! de unde il ai ca vine ziua varului meu si cred ca i-ar placea un astfel de tricou? sau "vine ziua fratelui meu ma poti ajuta sa aleg un cadou?" daca mai vrei replici de agatat da-mi un mesaj si iti dau id-ul meulaughing

| nathalie a răspuns:

@anna
ar fi mai bine daca nu ar implica alte fete...

| ByZZy a răspuns:

Ai putea sa te bagi in seama cu el. eu stiu? sa vorbiti depre muzica...(subiecte comune)

dar ai 12 ani! mai asteapta si tu un pikutz...ca va veni vremea si de baietiwinking

| xAndro a răspuns:

Mai cresti si tu macar 2 ani. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in vorba cu el si spune-i ca-l placi.Mai mult de un refuz n-are ce sa-ti faca sau spune-i ca vrei sa fiti amici foarte buniwinkingIncercarea moarte n-arehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum am citit primul rand din telenovela vietii tale mi-am spus: Cu ce mi-am pierdut eu timpul la 12 ani... Sa vedem: Preocuparea mea era scoala(si acum mai e) si nu stiam ce inseamna sa "fii" cu un baiat, sa tii cu ADEVARAT la el.
Deci nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau... ca eu nu am fost atat de avansata la varsta ta... daca ma gandesc mai bine nici acum nu sunt asa de avansata ca tine.

Ai 12 ani... esti constienta de lucrul asta? Tu la 12 ani ar trebui sa te preocupe alte lucruri, cum ar fi SCOALA.
P. S. ce vrei sa spui cu: "el a fost pus cu o colega"...

rolling on the floor laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant... Fetele de la mine din clasa sunt indragostite de cei din clasa a VIII. (Eu sunt in a VII).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey alee
adev si la mine fetele plk baieti din cls mai mari ( sunt a 6)
dar akmm nu cont in ce clss e daca il placi happy
si terminati voi astiaa cuu mai asteapta 2 ani da ce *** vreti fratee sa se joacee cu papusilee? nu va spun ieu sg ca la vr de 12-13 ani nu se mai joaca nimeni cu papusile. acum dep daca nu ai ocupatie da ieuuu nu ma mai jokk deee 2 ani rolling eyes asa si scoalaaa da ce rahattt nu mai mergee la sccc cee sta cu ala in parc si fumeaza/drogheaza/bea? nuuu e cu el la sccc
anyway. vorbestee cu elll happy asa mi sa int si mie darr e prea tarziusad
era cls a 8 si mereu ne priveam in ochi dar nu amm... putut sa ii sp nimic nimic never sad
DAR ACUM A PLECAT crying(
asa ca profita caa... cine sstieee poatee sa plece sau nujj
sad
vorbeste cu el happy
ily