| anonim_4396 a întrebat:

Hei! sunt in clasa a opta si vreau sa iau ceva pentru memorie sau care sa ma ajute sa ma concentrez mai bine (in timpul orelor imi zboara minte imediat la alt ceva) si m-am gandit la memoplus sau ascolecitina...imi puteti spune daca sunt bune? p.s.: as vrea sa-mi raspunda doar cei care au luat si stiuy si daca imi puteti recomanda ceva pentru concentrare big grin

Răspuns Câştigător
| Cromatiq a răspuns:

Salut.
Eu iau în prezent spirulină, poţi încerca varianta cu cătină. Consider că este destul de bună pentru performanţă.
Am încercat lecitină, iar după vreo 4 sau 5 zile mă simţeam destul de rau. Am facut 2 încercări şi am avut aceleaşi simptome, dar poate depinde de organism şi la tine să reacţioneze diferit.
Memoplus nu am luat, iar ce ştiu de la cunoştinţe e că poate provoca o oarecare insomnie. În schimb, mi-a fost recomandat ginkgo biloba.
Ca o scurtă concluzie: încearcă pe pielea ta să vezi ce-ţi prieşte.
Numai bine.

1 răspuns:
| MandyMaya a răspuns:

Poti lua Passiflora, il gasesti in farmaciile naturiste si e mult mai bun decat memoplus sau orice altceva