| LostParadise a întrebat:

Hei happy Sunt în primul an de liceu, un coleg se uita încă de câteva zile la mine dar nu am dat atenție. Acum două zile m-a cuprins de brâu și avea o privire destul de „adâncă", nu știu ce am făcut dar eram confuză, m-am uitat ciudat la el iar un coleg a început să zică „hopa" laughing Azi m-a strigat cineva pe nume în timpul orei și am crezut că mă strigase alt coleg și mi-a spus că mă strigă el. Mi-a spus „ai un pix?" și eu „da, sigur." dar am roșit. I-am dat repede pixul și sper să nu fi observat. Credeți că mă place? Sau e „interesat" de ceva anume? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
E posibil sa te placa. Incearca sa stai mai mult timp cu el sa vezi cum evolueaza lucrurile.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Depinde...
Nu toti baietii sunt niste porci "interesati de ceva anume". Chiar daca este...merita sa-i dai o sansa. Daca vezi ca se comporta urat atunci ii dai papucii si gata.

Nu cred ca este "iubire" asa de devreme... Nu te supara dar il cunosti de 3 saptamani deci nu poti sa fi sigura.
Vorbeste cu el, fii tu insati si vezi ce iese.O sa-ti dai seama repede daca este un prapadit sau nu.

Poate ca nu te "iubeste" inca dar cred ca te simpatizeaza cat de cat.

"Sper sa nu fi observat." Si daca a observat atunci ce?
Crede-ma... e mult mai bine daca a observat.
De ce? Simplu. Noi baietii suntem un pic mai lenti cateodata. happy Cine stie? Poate ca si-a dat seama ca il placi si o sa se decida si el in curand daca te place sau nu.

Bun, ai rosit. Si ce? Fii serioasa.
1 la mana, mi se pare destul de "cute" ^w^
2 la mana, niciun baiat *normal* nu o sa vina la tine "Hei, am vazut ca ma placi so...hai sa fim impreuna" Nope.
Chiar daca a observat nu o sa se intample nimic.

Deci asteapta. Asteapta si vezi. Sunt zeci, chiar sute de "profitori" care sunt "interesati" de ceva anume si e bine sa fii precauta. Oricum, nu exagera cu asta. Observa-i comportamentul. Nimeni nu poate sa joace teatru la nesfarsit. La un moment dat o sa-ti dai seama de intentile sale.

Succes!

Ps: Uitasem asta... Sa nu faci tu primul pas! Asta e treaba baiatului.
Fata ar trebui sa faca primul pas doar daca baiatul este ultra introvertit sau daca este chior/prost si nu-si da seama ca fata il place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e posibil să te placă.

| Bius298 a răspuns:

Depinde şi cum arăţi..nu pot spune exact, sunt tot felul de băieţi. Poate e atras fizic sau poate doar ii placi, pentru că eşti frumoasă ..Intreabă-l sau urmăreşte-i acţiunile următoare si poate îţi vei da seama singurică. Succes! :*