| AnonimKidda a întrebat:

Hei! Sunt noua aici [contul] si am o problema... Vorbeam cu un baiat pe care il plac, iar intr-o zi m-a intrebat daca il plac [pentru. ca eu mereu il intrebam "Ce faci?" si chestii d`astea]. Pentru ca nu vroiam sa stric prietenia sau respectiv de frica sa nu rada de mine, I`am raspuns "nu!'.De atunci am tot incercat sa vorbesc cu el dar nu imi mai raspunde.Nu suntem in aceeasi scoala, deci nu pot vorbi cu el.Am gresit cand i-am spus "nu"? Ce ar trebui sa fac acum? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Oana65 a răspuns:

Deci, daca este afectat, inseamna ca te place! Si asta inseamna ca trebuie sa te caute el! Vezi orgoliul ce face? El era mai timid, trebuie sa-l lasi sa se adune si peste cateva zile sa vorbesti cu el! Funda?

3 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Daca chiar este interesat de tine te cauta el
daca nu a intrebat doar asa

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
1.Da! Trebuia sa ii spui exact cea ce simti!
2.Incearca sa ii spui ceea ce simti de fapt inainte sa fi prea tarziu!
O zi buna!

| AnonimKidda explică (pentru Anonima264):

Problema e ca mi`e frica sa nu stric si mai rau prrietenia dintre noi (nu ca n`ar fi deja stricata)...