| Andreea1027 a întrebat:

Hei, sunt noua pe site-ul asta... ce e cu fundele alea de care tot vorbiti?

Răspuns Câştigător
| KorpiklaaniV a răspuns:

Pai,de exemplu dupa ce iti raspund in dreapta raspunsului meu iti apare un gen de medalie.Noi o numim fundita. Dand click pe ea declari un raspuns castigator. Daca intrebarea e de ex: cat afce 1 +1 si unu a raspuns 3 si altu 2 apesi pe fundita in dreptul celui care a raspuns corect. Poti testa pe mine smug.

9 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

Heei. Păi atunci când pui o întrebare și cineva îți răspunde dacă iți place răaspunsul dai fundă dacă nu nu. happy

| callmebeautiful a răspuns:

E un mod prin care multumesti unei persoane ca te-a ajutat. p.s. se da numai la o pers nu la mai mult/intrebare

| ionica56 a răspuns:

Care raspuns tea satisfacut mai mult la imtrebarea pusa, merita funda.
E un fel de premiul 1.
Fundita se poate pune dand click pe ea in dreptul raspunsului castigator.
Succes.

| rater1994 a răspuns:

Si eu sunt cam nou dupa cum am aflat fundele sunt ceva puncte cu ca renus ce facilaughing

| wolder a răspuns:

Cel mai bun raspuns primeste un :,, Multumesc!" adica o fundahappy

| Florin a răspuns:

Andreea,buna,sunt Florin, si-mi pare bine sa te cunosc.In primul rand,dupa ce pui o intrebare,si vezi ca un raspuns te-a ajutat,ii oferi funda, adica el primeste titlul de,, cel mai bun raspuns,, la aceasta intrebare. Sper ca ai inteles.

| Ofiintă a răspuns:

In primul rand : Bun venit!
Funda o ai in dreapta fiecarui raspuns
Uh vei alege cui sa-i dai funda in functie de cat te-a ajutat raspunsul respectiv
Sper ca te-am fost de ajutor
bye bye

| ÂnÐяuŢẮ a răspuns:

Buna
Daca tu pui o intrebare alti iti raspund si care crezi ca a fost cel mai convingator si care te ajuta cel mai mult la persoana respectiva ii dau funda(doar la o persoana poti da funda)
DAca vezi intrebari pe site si sti sa raspunzi raspunde si daca acea persoana care a postat intrebarea crede ca tu ai raspuns cel mai bine tie iti da funda
Ii ca si un concurs(ceva in genu)
Iar cei care nu primesc funda primesc voturi
Sper ca te-am ajutat pa-pa

| GumzZz a răspuns:

Funditele le dai in cazul in care tu puio intrebare aici pe TPU,iar cel care crezi tu ca a raspuns cel mai bine undeva in stanga e o fundita si dai click pe ea, acel utilizator va primi fundita, funditele vor aparea pe pagina utilizatorului si cu cat ai mai multe fundite cu atat esti mai bun happy si inseamna cai ajutat mai multi oameni happy